Bajorų kaimo bendruomenės dviratininkai dalyvavo orientacinėse varžybose „Aplink Bajorus“ (foto) (2)

Publikuota: 2020-07-21 Kategorija: Laisvalaikis
Bajorų kaimo bendruomenės dviratininkai dalyvavo orientacinėse varžybose „Aplink Bajorus“ (foto)
Orientacinių varžybų dalyviai / Organizatorių nuotr.

Suorganizuoti renginį ir suvienyti bendraminčius bendram tikslui – aktyviai ir turiningai praleisti laisvalaikį, didelių investicijų nereikia. Tą įrodė Anelė Čirūnaitė ir Vytautas Bruzgis, Bajorų kaimo bendruomenę sutelkę orientacinėms varžyboms dviračiais „Aplink Bajorus“.

Idėjai reikėjo „subręsti“

Anelė Čirūnaitė sako, kad idėja suorganizuoti orientacines varžybas jau kurį laiką kirbėjo galvoje. Vis pritrūkdavo nusiteikimo, tinkamo laiko ar ryžto. Atrodė, kad reikia daug išmanyti, nuodugniai pasiruošti. „Esu keletą kartų dalyvavusi rimtose orientacinėse varžybose ir atrodė, jog tokias suorganizuoti yra neįmanoma“ - sakė pašnekovė.

Postūmį padarė Žiobiškio kaime organizuotos varžybos

Neseniai sudalyvavom orientacinėse varžybose Žiobiškyje, kur buvom susirinkę keletas kolegų su šeimomis. Buvo labai azartiškos varžybos, smagiai praleidom laiką. Tuomet supratau, kad nereikia didelio išmanymo, ar kokių specialių prietaisų. Užtenka turėti žemėlapį su pažymėtais punktais. Po šių varžybų tvirtai nusprendžiau įgyvendinti savo seną sumanymą – ne tik dalyvauti, bet ir patiems organizuoti orientacines varžybas. Kadangi ne kartą esu mynusi Bajorų kaimo dviratininkų sudėliotais maršrutais, iš karto pagalvojau apie juos“ - apie apsisprendimą organizuoti varžybas pasakoja Anelė Čirūnaitė.

Pranoko lūkesčius

Pasak A.Čirūnaitės viskas vyko labai spontaniškai. Atsispausdino žemėlapius ir paskelbė registraciją. „Galvojom, kad tai pirmas bandymas ir daug dalyvių nebus, o iš tiesų nustebom, kai užsiregistravo net penkios komandos“- džiaugiasi organizatorė.

Pažymėtos istorinės ar šiaip reikšmingesnės kaimui vietovės

Kiekviena, varžybose dalyvaujanti, komanda gavo po topografinį žemėlapį, ant kurio buvo pažymėtos reikalingos surasti vietos. Dalyviai supažindinti su varžybų taisyklėmis. „Nenorėjome tik sudėlioti „taškų“ ant žemėlapio. Ieškojom vietovių, kurios buvo ar iki šiol yra svarbesnės kaimui – lėlių muziejus, sporto aikštelė, vandens bokštas, autobusų stotelė, atokiau esanti automobilių lenktynių trasa, dirbtuvės, buvęs fermų kompleksas ir pan. Pora vietų pažymėjome tiesiog ties kaimo riba esantį miškelį, kelio sankryžą. Jaudinausi, kad dalyviai neras kai kurių pažymėtų vietų, kad žemėlapio mastelis per smulkus, tačiau visos komandos pasirodė puikiai ir net viso, varžyboms skirto pusantros valandos laiko neprireikė“- rezultatais džiaugiasi A.Čirūnaitė.

Kaip ir priklauso varžybose - komandos apdovanotos

Greičiausia šiose varžybose buvo Juškevičių šeimos komanda, visus 13 punktų suradę ir užduotį įveikę per 56 minutes.

Visos, užduotį įveikusios ir orientacinėse varžybose dalyvavusios komandos buvo apdovanotos prizais.

Pirmos, bet ne paskutinės, savarankiškai organizuotos orientacinės varžybos

Varžybų dalyviai neslėpė, jog surandant kai kuriuos objektus teko paplušėti, tačiau džiaugėsi turiningai praleidę laiką, įveikę maždaug 16 kilometrų maršrutą kaimo keliukais ir laiku įvykdę visas užduotis. Kai kurie dalyviai sakė, jog varžybų metu prisiminė seniai nelankytas vietas, vaikystėje sutiktus draugus, o kiti gi kaip tik aplankė visai nežinomus objektus.

„Labai smagu, kad buvo dalyvaujančių ir visiems pavyko, jog azartas taip greit atvedė iki finišo. Kaupiam patirtį kitiems kartams, mokomės iš klaidų ir planuojam kitus renginius “ - sakė A.Čirūnaitė.

 

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą