Tarptautinė Fotografijos meno rezidencija FOCUS (0)

Publikuota: 2021-07-20 Kategorija: Kultūra
Tarptautinė Fotografijos meno rezidencija FOCUS
Organizatorių nuotr. / Tarptautinė Fotografijos meno rezidencija FOCUS

Šiuolaikinis menas suteikia galimybę menininkui būti kūrybiniame procese itin savarankiškam, išlaisvina iš kūrybinio procesų rėmų, vietovės ar net šalies apibrėžtumo. Dvidešimtojo amžiaus paskutiniame dešimtmetyje Rokiškyje formavosi itin ryški moderniosios fotografijos kultūra, kuri buvo susijusi su Miesto metraštininku vadinamu Gintautu Dainiu (1969-2005). Fotografas ne tik subūrė šio regiono įvairių sričių menininkus kartu kurti vizualųjį meną, sudomino profesionalius Lietuvos kūrėjus, bet ir sulaukė dėmesio bei užmezgė bendrystę su avangardinio meno pradininku Jonu Meku. Deja, šių menininkų jau netekome, o Gintautas Dainys išėjo į amžinybę itin anksti. Kartu su juo nutrūko fotografijos meno raiškos formos Rokiškyje: fotoparodos netikėtose erdvėse, rengiami fotoliteratūriniai performansai Rokiškyje su Užupio menininkais, trumpo metro dokumentika iš virtuvės ir t.t.

2019 metais rengtas fotografijų pleneras „Miesto metraštininkas“, skirtas Gintauto Dainio atminimui, sulaukė nemažai dėmesio bei atskleidė fotografijos, kaip meno srities aktualumą: juk būtent per šį meną galima apjungti įvairių sričių kūrėjus, per fotografiją išryškinant žmogaus ir jo aplinkos vidinį ir išorinį pasaulį, būseną, jauseną: tai ypatingai jautru ir aktualu šiuo metu. Fotografijos meno laukas itin palankus bendrai kūrybai su fotomenininkais iš kitų šalių: šis žanras suprantamas visomis kalbomis bei galima pateikimo forma virtualiu būdu. Tarptautiniai kūrybiniai mainai, kultūrinis dialogas aktualus visuomet, tad tarptautinė fotografijos meno rezidencija gali tapti puikiu startu tiek miestui, tiek regionui ilgalaikio kultūrinio lauko bendradarbiavimo perspektyvoje.

 Išaanalizavus vizualaus meno terpę bei jo aktualumą regione, parengtas ir Lietuvos kultūros tarybos palankiai įvertintas projektas „Tarptautinė fotografijos meno rezidencija „Focus“. Atranka į rezidenciją vyko atrankos būdu, kviečiami dalyvauti profesionalūs fotomenininkai.

Menininkų rezidencija „Focus“ vyks rugpjūčio 19 (Pasaulinė Fotografijos diena) - 26 dienomis Rokiškyje. Menininkų rezidencijos vadovas – ekspertas Doc. dr. Remigijus Venckus – šiuolaikinių medijų kūrėjas ir vizualiųjų menų kritikas, menotyrininkas ir medijų menininkas. Rezidencijos vadovas su projekto darbo grupe atrenka menininkus į rezidenciją bei išgrynina rezidencijos baigiamąjį darbą.

Rokiškyje reziduoja:

Dainius Dirgėla Vilnius. Lietuva

Marija Šileikaitė-Čičirkienė Panevėžys. Lietuva

Klaus W. Eisenlohr Berlin. Germany

Zoran Đorđević Kragujevac. Serbia

Rezidentams ir visiems projekto dalyviams svarbios nuorodos: rezidencijos rezultatas - meno kūrinys, kuris rodomas specialiai tam skirtoje vietoje. Projekto vadovas „atveda" menininką į vietinį gyvenimą, neįtakodamas kūrybos, tik pateikdamas tam tikrą kodą - įamžinti Rokiškio miesto erdves, išryškinant urbanistikos periferijoje išskirtinumus, akcentuojant socialinius skirtumus bei dokumentinės fotografijos braižą. Projekto auditorijos arealas itin platus: reziduojantys ir vietos menininkai aplink save suburia įvairaus amžiaus ir socialinės grupės žmones: besidominčius šiuolaikiniu menu ir tuos, kurie tai nori atrasti, eksponuojami darbai lauko erdvėje pritraukia ir Rokiškyje gyvenančio, ir svečio bei turisto susidomėjimą, bendradarbiavimas su regiono galerijomis leidžia pritraukti dar platesnes auditorijas, videotransliacijos leidžia prijungti užsienyje gyvenančius ir konkurse dalyvaujančius menininkus, kurie taip pritraukia savas auditorijas.

Kviečiame prisijungti prie  vykstančių meninių iniciatyvų: kiekvienam iš Jūsų gali atsiverti Rezidencijos durys: užsiregistravus į Kūrybines dirbtuves, turėsite fotografijos meno pažinties galimybę kartu su reziduojančiais menininkais. Jungiamoji grandis tarp norinčių dalyvauti veiklose ir reziduojančių menininkų – dailininkas, scenografas, fotografas Sigitas Daščioras.

Raginame registruotis nurodytu telefonu +370 627 32561. Paskubėkite - vietų skaičius ribotas.

                                 

 

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba Rokiškio rajono savivaldybė

Su pagarba

Projekto autorė Audronė Vainauskaitė. Rokiškio kultūros centras

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video