Rajono meras įvertino miesto šventę... patenkinamai, išgirstos kai kurios pastabos (13)

Publikuota: 2020-09-28 Kategorija: Kultūra
Rajono meras įvertino miesto šventę... patenkinamai, išgirstos kai kurios pastabos
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Rokiškio gimtadienis. Šeštadienis. 18 val. Koncerto pradžia sudomino tik saujelę žiūrovų.

Rokiškis miesto gimtadienį šventė keturias dienas. Deja, renginiais liko nepatenkinti ne tik žiūrovai: jie balsavo kojomis ir dauguma renginių sulaukė labai nedidelio jų skaičiaus. Taip pat kilo klausimų ir šventės dalyviams: muziejininkams, turizmo specialistams. Savo nuomonę apie šventę išreiškė ir rajono meras Ramūnas Godeliauskas. Kultūrininkai vien pagrūmojimais už patenkinamai įvertintą šventę nebeatsipirks: siekdama išsiaiškinti organizavimo spragas, rajono savivaldybė pradėjo vidaus auditą.

Vertino savaitės pabaigoje
Paklaustas, kada bus vertinama miesto šventė, tuoj po jos rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas „Rokiškio Sirenai“ teigė, kad renginys, apie kurį rajono vadovai girdėjo nemažai nepalankių atsiliepimų, bus vertinamas savaitės pabaigoje. Rajono meras R. Godeliauskas jau praėjusios savaitės pradžioje prakalbo apie tai, kad bus šventės renginių auditas. Iš tiesų šventės renginiai rajono vadovų buvo vertinami praėjusios savaitės pabaigoje. Ir meras paskelbė, kad vidaus auditas iš tiesų bus.

Reikalauja Nepriklausomybės aikštės
Prekybininkai, šventės dalyviai, tiesiog žiūrovai jau jos metu negailėjo klausimų organizatoriams. Prekybininkai buvo atviri: dėl žmonių stokos prekyba praktiškai nevyko. „Jei aplink pilna žmonių, kolegoms gerai sekasi, tai gali tik pats save kaltinti: atvežei nekokią prekę. O dabar vienodai nesiseka visiems“, – sakė prieskoniais prekiavusi moteris iš Utenos. Ji atvirai dėstė: už prekybos vietą kaina milžiniška – 48 Eur, o miesto šventės šeštadienį iki 17 val. ji pardavė prieskonių už 40 Eur. Moteris lygino, kad niekur nėra tokių aukštų kainų, kaip Rokiškyje: kituose miestuose esą tokia vieta kainuoja 2-8 Eur. Šalia kepiniais prekiavęs vyras piktinosi ne tik pirkėjų stoka, bet ir tuo, kad visą dieną priverstas vėpsoti į Krašo muziejaus tvorą. Jis siūlė prekeiviams tiesiog vieniems su kitais apsikeisti prekėmis, kad ne taip būtų pikta dėl sugaišto laiko ir investicijų. Iš kitų miestų atvykę prekybininkai akcentavo: šventė surengta... užkampyje. Jau minėtoji prekiautoja prieskoniais pasakojo: „Važiavome, kur vedė navigacija. Atvažiavome į Rokiškio senamiestį, aikštę, o ten tuščia. Persigandom, gal ne ten pataikėm. Pasirodo šventė čia, bet gi čia visiškas užkampis“, – sakė ji.
Kad Nepriklausomybės aikštė būtų geresnė vieta šventei, neabejojo ir rokiškėnai praeiviai. Močiutės siūlė grįžti prie idėjos turgavietę rengti Respublikos gatvėje. Mat ji gerai pasiekiama ir iš Rokiškio mikrorajono, ir iš privačių namų kvartalų. „Vyresni žmonės dažnai iki to muziejaus net nueiti nebegali“, – sakė pagyvenusi ponia. Kalbinti rokiškėnai, vietos verslininkai neslėpė: Nepriklausomybės aikštėje žmonių būtų gerokai daugiau.
Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų koordinavimo centro direktorė Lina Valotkienė neslėpė: Nepriklausomybės aikštė yra geresnis sprendimas. Mat ir kituose miestuose tokios šventės rengiamos centruose. Pašnekovė klausė, koks tikslas šventę rengti dvaro rūmuose, neva iškilmingoje aplinkoje, jei visą vaizdą į ją užstoja pripučiamas formulės 1 bolido formos batutas?
Be to, Nepriklausomybės aikštė yra traukos objektas, ir ten vykstantį veiksmą pastebės daug daugiau miestelėnų bei svečių. Apie aikštę, kaip geriausią vietą, kalbėjo ir riterių turnyro rengėjas Giedrius Kujelis. Kodėl tai nebuvo pasiūlyta prieš rengiant šventę? Pašnekovai atviri: buvo siūlyta. Jie akcentavo ir kitą dalyką: tą savaitgalį šventę rengė ne tik Rokiškis. Todėl norint sulaukti svečių, reikia galvoti apie unikalią išskirtinę programą, akcentus.
Daug klaustukų sulaukė ir šventės programa, atlikėjų pasirinkimas.

Mero manymu, koncertinė programa buvo nevykusi
„Rokiškio Sirenos“ šaltiniai teigė, kad jau praėjusios savaitės pabaigoje sulaukė kvietimo dalyvauti diskusijoje lapkričio mėnesį dėl kitais metais vyksiančios šventės programos.
O penktadienį savo verdiktą dėl šventės paskelbė ir rajono meras R. Godeliauskas. Savo facebook paskyroje jis rašė: „Buvo ir labai gražių momentų, tačiau jie nebuvo taip matomi, kaip galėjo būti dėl organizavimo spragų. Todėl, kaip sakoma, „nevyniosiu žodžių į vatą“. Šventės organizavimas vertinamas patenkinamai! Šventė neturi tęstis 4 dienas. Ji turi būti tikra ir tik savaitgalį! Įstaigos savo renginius turi daryti įprastu laiku ir tvarka, o ne "pritraukiant" prie miesto šventės! Miesto šventė turėtų vykti Nepriklausomybės arba Sąjūdžio aikštėse, kad būtų lengviau prieinama miestelėnams ir svečiams! Būtina tartis dėl renginių su jaunimo organizacijomis! Koncertinė programa buvo nevykusi, todėl būtina viešai diskutuoti dėl atlikėjų ar grupių! Bus atliktas vidaus auditas dėl šventės organizavimo trūkumų ir spragų, kad sekanti šventė būtų tikra gimtadienio šventė visiems miestelėnams ir svečiams“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą