Obeliuose pašventinta naujoji kapinių dalis (video) (2)

Publikuota: 2021-05-03 Kategorija: Kultūra
Obeliuose pašventinta naujoji kapinių dalis (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Obelių kapinių naujajai daliai skirtas nemažas plotas. Jį pašventino kunigas Laimonas Nedveckas.

Kapinių plėtra – pastarųjų metų rajono miestų ir miestelių aktualija. Daugelis senųjų kapinių pastaraisiais metais buvo išplėstos. O kai kuriose jau ir naujoji dalis baigiama užlaidoti. Su kapinių plėtros klausimu susidūrė ir Obeliai. Obeliai – vienas iš trijų rajono miestų. Taigi nenuostabu, kad ir labai didelės jo kapinės tapo ankštos. Jau balandžio pradžioje seniūnė Jūratė Šinkūnienė prasitarė, kad beliko vos keletas vietų naujiems kapams. Tačiau problemų dėl to nekilo – plėtrai pasirengta iš anksto. O Motinos dieną Obelių šv. Onos parapijos klebonas Laimonas Nedveckas pašventino naująjį kapinių plotą.

Skirtas didelis plotas
Obelių kapinės – prie šv. Onos bažnyčios. Anksčiau tarp šventoriaus, parapijos namų ir kapinių dar buvo vietos pasistatyti automobiliams (kitoje kapinių pusėje taip pat yra erdvi aikštelė). Po plėtros kapinės visiškai priartėjo prie šventovės tvoros. Kapinėms skirtas didžiulis plotas, jis jau paruoštas laidoti: išvalyti želdiniai, žemė išlyginta.
Šventinti ir atidaryti laidoti naująją kapinių dalį reikėjo skubiai: mat jau balandžio pradžioje buvo likę vietos vos kelioms naujoms kapavietėms. Kaip sakė seniūnė, didelės problemos dėl to nekilo, nes nemažai obeliečių savo artimuosius laidoja šeimos kapavietėse. Tačiau plėtrai buvo pasiruošta iš anksto. Liko tik naująją kapinių dalį pašventinti.

Labai svarbu
Pagal krikščioniškąją tradiciją laidojama šventintoje žemėje. Tai labai svarbi krikščioniškosios kultūros ir pasaulėjautos dalis. Todėl buvo svarbu pašventinti naująją kapinių dalį iki tol, kol joje prireiks pirmojo kapo. Įdomu ir tai, kad jei įrengiamos apskritai naujos kapinės, jas paprastai šventina vyskupas. O štai kapinių papildomą dalį – vietos parapijos dvasininkas. Taigi buvo sutarta, kad kapinių naujoji dalis bus šventinama artimiausia svarbia proga. O tokia – Motinos diena, kai daugelis šeimų meldžiasi už mirusias mamas, močiutes, proseneles, lanko jų kapus. Taigi, po Motinos dienos šv. Mišių Obelių šv. Onos parapijos klebonas L. Nedveckas tikinčiuosius pakvietė į trumpą, bet labai iškilmingą kapinių šventinimo ceremoniją. Ją, kaip ir šv. Mišias, tiesiogiai transliavo „Rokiškio Sirena“.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video