Irenos Juodelytės-Varnienės poezijos knygos sutiktuvėse – anūkų dovanos (foto) (2)

Publikuota: 2019-08-23 Kategorija: Kultūra
Irenos Juodelytės-Varnienės poezijos knygos sutiktuvėse – anūkų dovanos (foto)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Irenos Juodelytės-Varnienės knygos sutiktuvių akimirka.

Poetė pedagogė Irena Juodelytė-Varnienė gerai žinoma rajono literatūra besidomintiesiems. Ją galima vadinti ir tam tikra mūsų rajono literatūros „vizitine kortele“: ši poetė ne kartą kviesta reprezentuoti mūsų krašto kūrėjų įvairiuose renginiuose. Tad nenuostabu, kad ji yra subūrusi nemenką gerbėjų būrį, kuris atėjo pasidžiaugti ilgai lauktos poetės knygos „Į Tave“ sutiktuvėmis.

Vienas įstabiausių sutiktuvių dalykų yra tai, kad jos buvo plačios kultūrinės aplinkos, kuri supa, ir kurią kuria autorė, atspindys. Apie tai, kad menas nėra tik jos vienos dvasinis pasaulis ir turtas, rodo tai, kad sutiktuvėse jei ne pirmuoju, tai jau tikrai antruoju smuiku (tiesiogine ir perkeltine prasme) griežė I. Juodelytės-Varnienės anūkai. Jie kalbėjo ne skambiais žodžiais, o savaisiais talentais, kurdami jaukią knygos sutiktuvių atmosferą: barokiški fleitos ir romantiški, šiek tiek džiazuojantys fleitos ir smuiko duetai. Ypač gerai pritaikyti ir ne tik papuošiantys šventę, bet ir puikiai iliustruojantys įvairialypę, žaižaruojančią I. Juodelytės-Varnienės poeziją. Kaip ir jos anūkės virtuoziškos iliustracijos.

O apie knygą geriausia kalbėti tų, kurie jau ne vienerius metus seka I. Juodinytės-Varnienės kūrybą, žodžiais. Tarp jų – ir pirmosios auklėtinių klasės atstovai, ir bendradarbiai, ir rokiškėnai literatai. Simboliška, kad jie rugpjūtį poetę sveikino su rugiapjūte: dosniai pasėti žodžiai subėgo į eilėraščių gubas... Kiti akcentavo, kad knygos pavadinimas labai simboliškas – „Į Tave“ – iliustruoja kūrėjos požiūrį į aplinkinius ir pasaulį, kuriame jai visados svarbiausi buvo ją supantys žmonės...

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą