Jaunuoliai kviečiami įsitraukti į savanoriškos tarnybos veiklas Rokiškyje (0)

Publikuota: 2020-04-02 Kategorija: Jaunimas
Jaunuoliai kviečiami įsitraukti į savanoriškos tarnybos veiklas Rokiškyje
„Rokiškio Sirena" nuotr. / Jaunimas

2020 m. sausio mėn. startavo nacionalinis savanoriškos tarnybos modelis – „Jaunimo savanoriška tarnyba“ (JST). Programą įgyvendina Jaunimo reikalų departamentas prie SADM. Programa suteikia stiprią ugdomąją patirtį su palydėjimu, tačiau tam būtina laikytis sąlygų – nuoseklumo ir reguliarumo.

Tai intensyvi 6 mėnesių trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai bent 40 val./ mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje. Kiekvienas savanoris kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios (SVO) organizacijos paskirtu mentoriumi ir mokosi spręsti su savanoriška tarnyba susijusias problemas, sistemina patirtį ir įvardija išmokimus. 

Savanoriai, kurie įgyvendina 6 mėnesių tarnybą, įgyja JST pažymėjimą – JRD (Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) patvirtintą dokumentą pažymintį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius. Pažymėjimų suformavimui mentoriai, dirbantys programoje, susitikimų su savanoriais metu pasitelkia skaitmeninių ženklelių platformą – įrankį kompetencijų refleksijai ir užfiksavimui. Jaunuolių įgyvendinta tarnyba, kuri atitinka kokybės standartą, kaip nurodyta JST apraše, 2020 m. yra pripažįstama 0,25 stojamojo balo į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Svarbu pastebėti, jog tik jaunuoliai, kurie įgyvendina visus 6 mėnesius po nemažiau nei 40 val./mėn. tarnybą, gali pretenduoti į stojamąjį balą.

Dėl susiklosčiusios ekstremalios padėties, registraciją II-ajam pusmečiui preliminariai planuojama atidaryti 2020 m. balandžio 14 d. - gegužės 18 d. Norintys dalyvauti programoje, pirmiausia turi užsiregistruoti JRD duomenų bazėje: Savanorio anketa. Užsiregistravus, informacija perduodama rajono ar miesto savivaldybę kuruojančiam SVO organizacijos mentoriui(ei), kuri(s) su potencialiais savanoriais susisiekia el. paštu ir sutaria laiką dėl susitikimo.

2019 metais Jaunimo Savanorišką tarnybą Rokiškio rajone baigė 7 savanoriai. Šiuo metu Rokiškio raj. yra 16 savanorių, kurie savanorišką tarnybą atlieka šiose akreditaciją turinčiose įstaigose:

Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga „Apvalus stalas“ – 6 savanoriai;

Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras – 1 savanoris;

Rokiškio rajono ligoninė – 2 savanoriai;

Rokiškio rajono vietos veiklos grupė – 1 savanoris;

Rokiškio socialinės paramos centras – 2 savanoriai;

VšĮ Rokiškio jaunimo centras – 4 savanoriai.

Dalinamės jaunų žmonių atsiliepimais apie savanorystės patirtį:

 

Martyna Povilavičiūtė

„Esu Rokiškio rajono Juodupės gimnazijojos abiturientė ir savanoriauju Rokiškio rajono vietos veiklos grupėje. Savanorystė man suteikia galimybę prisidėti prie sąmoningesnės ir atsakingesnės visuomenės kūrimo. Norint jaustis pilnaverčiu žmogumi labai svarbu daryti kitam gera. Per savanorišką tarnybą aš įgyju daug naudingos patirties, vis daugiau pasitikėjimo savimi, galiu išreikšti save. Keliu didelius tikslius ne tik sau, bet ir Lietuvai. Galiu drąsiai teigti, kad savanorystė didina socialines vertybes ir tuo pačiu meilę Tėvynei. Savanorytės vertė savanoriui yra didžiulė, ji padeda įgyti vertingų įgūdžių ir savybių, naudingų realizuojant savo lūkesčius, ugdo pilietiškumą, skatina humaniškumą ir toleranciją. Tokia veikla padeda į pasaulį bei aplinką žvelgti iš kitos perspektyvos ir pamatyti kur kas daugiau bei kur kas plačiau - būtent taip aš matau dabar. Juk laimingas žmogus yra tas, kuris praėjus dienai gali sakyti, kad per ją nuveikė labai daug naudingų darbų. Savanorystės nauda yra didžiulė. Būk savanoriu ir TU!“

 

 Giedrė Kairelytė

„Pusę metų praleidau savanoriaudama Rokiškio socialinės paramos centre. Mane visada domino savanorystės sąvoka, norėjau tai išbandyti, todėl džiaugiuosi, kad pasitaikius galimybei galėjau šį norą įgyvendinti. Savanoriaujant teko susipažinti su socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo dienos centro neįgaliems jaunuoliems darbo specifika, socialinių sričių dokumentacija, globos centro darbo specifika. Taip pat padėjau socialines paslaugas gaunantiems senjorams, dalyvavau projektinėje veikloje bei prisidėjau prie įvairių renginių organizavimo. Buvo malonu savanoriauti tokioje aplinkoje, kurioje jaučiamas stiprus palaikymas, dėkingumas ir įvertinimas. Darbuotojai šiltai priima savanorius, labai vertina jų pagalbą ir jaučiasi dėkingi. Savanorystė suteikia neįkainojamos patirties. Suteikiama galimybė pažinti save, sužinoti savo stipriąsias puses, išbandyti save įvairiose veiklose, praplėsti akiratį, susipažinti su įvairiais žmonėmis. Savanoriška veikla yra plati ir apima daug sričių, todėl kiekvienas, turintis laiko ir noro gali atrasti sau patinkančią prasmingą veiklą. Manau, kad bet kokia savanorystės forma ir pagalba kitam be atlygio augina žmogų kaip asmenybę“.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video