Ugniagesių operatyvumo dėka išvengta didelio gaisro (foto +video) (3)

Publikuota: 2021-07-10 Kategorija: Gaisrai
Ugniagesių operatyvumo dėka išvengta didelio gaisro (foto +video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė /

Liepos 10-ąją, maždaug vidurnaktį, užsiliepsnojo Pandėlio gatvėje esantys garažai. Ugniagesių operatyvumo dėka išvengta viso masyvo gaisro: mediniai garažai sustatyti šalia vienas kito, ir būtų degę it degtukų dėžutės. Tai jau ne pirmas gaisras šiame masyve: prieš maždaug dešimtmetį jame siautėjo padegėjas. O rajono valdžiai jau būtų pats laikas pagalvoti, ar nereikėtų pagaliau imti tvarkyti šį niekam nebereikalingą ir potencialiai pavojingą objektą. \

Gaisro metu sudegė du garažai, ugnis pasikėsino ir į trečiąjį. Ugniagesiai padarė viską, kad ugnis nepersimestų į likusius garažus. Kaip sakė kalbinti ugniagesiai, jei jie būtų atvykę keliomis minutėmis vėliau, gaisro padariniai būtų kur kas didesni. 

Dėl ko kilo gaisras, neaišku. Gaisrą aptarinėję praeiviai iškėlė ir padegimo versiją. Ji turi pagrindo: prieš gerą dešimtmetį šiame masyve padegėjas sukėlė kelis gaisrus. Ugniagesiai akcentuoja: į klausimą, dėl ko kilo gaisras, atsakys tyrimas.

Sudegusiuose garažuose atjungta elektra. Juose nebuvo ir automobilių. Panašu, kad mediniai statiniai vienas buvo tapęs sandėliukų nereikalingoms senienoms, o kitas – vietele pasivaišinti alkoholiniais gėrimais, o tuo pačiu – ir šiukšlių konteineriu. Mat jame buvo matyti daug alkoholinių gėrimų plastikinių butelių. 

Primename, kad šis garažų masyvas, kuriame kilo gaisras, yra seniausias Rokiškyje. Jis statytas maždaug prieš 40-50 metų. Kiek vėliau pastatyti jau mūriniai garažų masyvai Šatrijos gatvėje, J. Gruodžio gatvėje. Patys naujausi masyvai, statyti maždaug tuo pat metu, yra Pagojės bei Panevėžio g. 

Šis masyvas, kuriame kilo gaisras, ne tik seniausias. Jo garažų dauguma – mediniai, tik dalis – skardiniai. Masyve garažai sustatyti vienas prie kito, todėl gaisro atveju ugnis plistų labai greitai. Daugelis garažų yra nenaudojami – jie susmegę, kiaurais stogais, prastos būklės, daugelio durys nevarstytos po kelerius metus. Akivaizdu, kad savininkams jie neitin reikalingi: arba apleisti, arba naudojami ne pagal paskirtį – tapę šlamšto sandėliukais. Savo tiesioginę paskirtį – būti automobilio „nameliu“ – jie prarado seniai. Mat anksčiau, sovietmečiu, čia mašinas laikė miesto centro ir mikrorajono daugiabučių gyventojai. Dabar absoliuti dauguma jų mašinas laiko stovėjimo aikštelėse prie namų. Sunku beįsivaizduoti, kad kas iš mikrorajono pėdintų porą kilometrų... pasiimti automobilio. Juolab, kad atokiame, nesaugomame masyve mašinai būtų nesaugu. Tad rajono valdžiai jau vertėtų galvoti, ar nereiktų šio masyvo naikinti? Rokiškio miesto seniūnas Arūnas Krasauskas, balandžio mėn. klaustas, ką ketinama daryti su šiuo masyvu, sakė, kad yra tam tikrų jo pertvarkos planų. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video