Iš namo Rokiškio raj. liko tik griuvėsiai: išgyveno per stebuklą (7)

Publikuota: 2019-04-11 Kategorija: Gaisrai
Iš namo Rokiškio raj. liko tik griuvėsiai: išgyveno per stebuklą
Portalo www.tv3.lt nuotr. / Iš namo Rokiškio raj. liko tik griuvėsiai: išgyveno per stebuklą

Rokiškio rajone neįtikėtinai laimingai pasibaigusi nelaimė. Namo šeimininkams nesėkmingai keičiant dujų balioną kilo toks sprogimas, kad iš gyvenamojo namo liko tik griuvėsiai. O sprogimą išgyvenę sutuoktiniai patys nesupranta, kaip liko gyvi. Jie per stebuklą ne tik išsaugojo gyvybes, bet iš nuolaužų krūvos patys išlindo kone sveikutėliai.

65-erių Bučiūnų kaimo gyventojas Rimantas Milaknis su siaubu rodo, kas liko iš jo šeimos namo, kai ankstų rytą nugriaudėjo didžiulis trenksmas. Nuo sprogimo lauk išvirto sienos, įsmuko stogas, sugriuvo visos namo perdangos, išdužo langai ir aplinkui pabiro plytos. Tuo metu virtuvėje buvęs vyras per stebuklą liko gyvas, kaip ir langą kambaryje mėginusi praverti žmona.

Sprogimą išgyvenę sutuoktiniai įsitikinę, kad dujų balioną virtuvėje keitusiam vyrui skydu tapo ne kas kitas, o šis šaldytuvas. Mat griūvančios lubos įsirėmė į jį ir tik todėl mirtinai neprispaudė. Prieš pat sprogimą vyras dar spėjo šnypščiantį balioną išmesti lauk per langą.

Keisčiausia, kad namų netekę žmonės ne tik gyvi, bet ir iš griuvėsių išlindo kone sveiki. Tik labai apsvilę. Sutuoktinių laime likus gyviems stebisi ir kaimynai. Išgirdę trenksmą šie iškart puolė į lauką manydami, kad kaimynų jau neteko.

Sugriautame name iškart plykstelėjo liepsnos, bet budrūs kaimynai spėjo sureaguoti ir užgesinti užsidegusią spintą, kilimą.

Atvykę ugniagesiai paramstė persikreipusias ir sugriuvusias namo sienas, kad šeimininkai galėtų susirinkti drabužius ir likusius daiktus. Pastogės netekusius žmones laikinai priglaudė kaimynai. Priešgaisrinės specialistai tvirtina, kad dujas leidžiantys balionai itin pavojingi. Tad tikrini juos būtina lauke, jokiu būdu ne viduj.

„Žmogus pasakojo, kad įnešė į visų dujų balioną nepatikrinęs. Atsuko aklę ir pasileido dujos, dar žmogus bandė atidaryti langą, kad dujų balioną išmest, bet taip greitai nepavyko, susidarė didelė koncentracija dujų ir dėl to įvyko sprogimas“, – sako Rokiškio ugniagesių inspektorius Virgilijus Kulikauskas.

Anot specialisto, kad sprogtų susikaupusios dujos, užtenka vos kibirkšties. O tuo metu, kai vyrui užstrigo sklendė, virtuvėje kūrenosi krosnis, degė elektra.

Nukentėjusiems rokiškėnams pagalbos ranką suskubo ištiesti ir kaimo bendruomenė. Gyventojai atidarė sąskaitą ir renka pinigus nelaimėliams paremti. Garbaus amžiaus sutuoktiniams sugriuvusį namą teks visiškai nugriauti.

Jurgita Ivonaitienė. Šaltinis: tv3.lt 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video