Lietuvos rekordų knygoje – Augenijos Ruželienės skrybėlė Kaziukui (2)

Publikuota: 2018-09-12 Kategorija: Žmonės
Lietuvos rekordų knygoje – Augenijos Ruželienės skrybėlė Kaziukui
Augenijos Ruželienės arch. nuotr. /

Dabar apie Kaziuko mugę kalbėti kiek per vėlu, o klausyti – neįdomu. Tačiau kovo mėnesio pradžioje į tuomet visai neseniai atidarytą „Benedikto turgų“ lėkę rokiškėnai visgi parsivežė ne tik įvairių potyrių bei žinių, bet ir... Lietuvos rekordą!

Dar metų pradžioje centrinėje turgaus dalyje rokiškėnai reprezentavo Rokiškio kraštą, lankytojus supažindino su amatais: iš vytelių pynė, vilną vėlė, medį „kalbino“, mokėsi austi, rišo margaspalves juostas ir kitus rankdarbius kūrė. Nepamiršta ir edukacijos – tautodailininkai ir pamokas apie įvairių sričių tradicinius amatus vedė, o „Kriaunų karčiama“ linksmybes rodė.

Kaziuko mugėje dalyvavusi pynėja iš vytelių Augenija Ruželienė apsiėmė nupinti didžiausią skrybėlę mugės „savininkui“ Kaziukui! Ir ką jūs manote? 2,07 m skersmens, 6,5 m bryliaus apimties, 3,6 m ertmės galvai apimties, 1,16 m aukščio – per tris Kaziuko mugės dienas iš karklo vytelių rokiškietės tautodailininkės Augenijos Ruželienės nupinta skrybėlė tapo ne tik turgaus puošmena, bet ir didžiausios Lietuvos skrybėlės rekordo savininke.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą