Skeptikų replikos nepasitvirtino - pub'as "Gnomas" netrukus švęs pirmąjį gimtadienį (foto) (2)

Publikuota: 2018-05-16 Kategorija: Verslas
Skeptikų replikos nepasitvirtino - pub'as
Monikos Meilutės nuotr. /

Pub‘as „Gnomas“ – jaunimo pamėgta susibūrimų vieta skirta linksmai praleisti laiką šokant, žaidžiant stalo futbolą ar smiginį, žiūrint varžybas. Nors skeptikai teigė, kad tokia vieta Rokiškyje ilgai neišsilaikys – „Gnomo“ direktorė Gintvilė Varnienė džiaugiasi, jog jau gegužės 26 dieną jų šeimos įkurta laisvalaikio praleidimo erdvė švęs pirmąjį gimtadienį.

Skeptikų tvirtinimai nepasiteisino

Pub‘o direktorės teigimu nuo pat pirmųjų „Gnomo“ gyvavimo dienų pastarajam buvo prognozuotas išnykimas. „Sulaukdavome daugybės skeptikų replikų, kad neišsilaikysime, jog Rokiškiui nereikia tokių vietų. Tačiau pažiūrėkit – netrukus švęsime pirmąjį gimtadienį!” – džiugiai šūktelėjo moteris. Anot G. Varnienės šiuo metu didžiausias tikslas yra surengti pub‘o „Gnomas“ pirmąjį gimtadienį, kurį „Gnomas“ švęs gegužės 26 dieną. Direktorė teigia, kad šventės dalyviams pub’o kolektyvas ruošia daugybę staigmenų ir naujovių tačiau atvirauti apie jas nepanoro. “Šventėje bus visko – nuo įvairių staigmenų iki paslaptingo koncerto, tačiau dar per anksti apie tai kalbėti. O jei labai smalsu – prašome užsukti į šventę, kurioje tikimės pamatyti ir lojaliausius “Gnomo” lankytojus. Juk viskas tik dėl mūsų klientų ir plačių jų šypsenų,” – kalbėjo G. Varnienė.

Idėja gimė keliaujant

Kaip teigia „Gnomo“ direktorė Gintvilė Varnienė šio pub‘o istorija – tai visai netikėtai kilusi idėja, kuri peraugo į šeimos verslą. „Su šeima daug keliaudavome po pasaulį, atkreipdavome dėmesį, kaip aktyviai užsieniečiai gyvena naktinį gyvenimą ir supratome, kad Rokiškyje to niekada nebuvo. Tad aplankę daugelį didžiųjų Lietuvos miestų pub‘ų nusprendėme, kad tokios vietos reikia ir mūsų miestui, kad galėtume įrodyti, jog Rokiškis – tikrai ne vaiduoklių miestas, kaip kad daugelis mėgsta teigti,“ – atviravo G. Varnienė.

Paklausta, kodėl pasirinko tokį Lietuvai neįprastą variantą – pub‘ą, moteris atsakė, jog ją žavėjo pati pub‘o idėja, nes į tokią vietą žmonės susirenka praleisti laisvalaikį. „Pub‘ų istorija prasidėjo dar Romėnų laikais, kuomet keliautojai sustodavo atsigaivinti tuomet dar vadinamose tavernose. O dabar pub‘ai „evoliucionavo“ į laisvalaikio praleidimo vietas, nes čia renkasi įvairaus amžiaus bei rango žmonės atsipalaiduoti, pailsėti. Todėl ir pas mus yra ir stalo futbolo stalas, ir smiginio lenta,“ – pasakojo pub‘o direktorė. Tačiau pastarosios teigimu liūdna, jog Rokiškyje pub‘as „prigijo“ tik jaunimo tarpe: „Pub‘as nėra akcentuotas tik į jaunimą. Čia laukiame įvairaus amžiaus bei rango žmonių. Gaila, tačiau vyresni žmonės nelabai linkę rinktis tokiose vietose,“.

Tik šeimos verslas?

Gintvilė Varnienė neslėpė, jog nuo pat pradžių pub‘as „Gnomas“ buvo šeimos verslas – remontuoti ir įrenginėti patalpas ėmėsi dviese su vyru, meniu sudaryme talkino pusseserė, o nuo atidarymo dienos pub‘o darbuotojais tapo dukra kartu su draugu. „Įkurtuvių proga draugai ir kiti žmonės dovanojo įvairius daiktus: senus radijo imtuvus, televizorius, knygas, kurie tapo „Gnomo“ dekoracijomis. Patys šlifavome ir ruošėme stalus, rinkomės baldus,“ – pasakojo pub‘o direktorė. Pastarosios teigimu šiuo metu pub‘e dirba jau kiti žmonės, o G. Varnienė juokavo, kad vaikams išvykus baigėsi ir šeimos verslas.

Teminiai vakarėliai, koncertai ir varžybos

Gintvilės Varnienės teigimu, pub‘ą „Gnomas“ norima išlaikyti kaip unikalią ir išskirtinę susibūrimų vietą. Būtent todėl pub‘e organizuojami teminiai vakarėliai, minimos įvairios šventės, o pub‘ui įgavus pagreitį – imtasi kviesti populiariausius Lietuvos atlikėjus. Anot moters – nuo pub‘ų yra neatsiejamos futbolo, krepšinio varžybos,  todėl esant žiūrovų susidomėjimui „Gnome“ transliuojamos ir krepšinio, ir futbolo varžybos. „Organizavome ir įvairius užsiėmimus – smiginio varžybas, vinio kalimą. Pastarasis sulaukė labai didelio susidomėjimo, o užduoties vykdymo metu buvo be galo daug emocijų ir užsivedimo,“ – su šypsena veide prisiminimais dalijosi G. Varnienė. Prakalbus apie patį įsimintiniausią pub‘e organizuotą renginį, moteris atsakė, jog vienas iš tokių buvo „atsisveikinimas su jaunimu“. „Kuomet buvo priimtas sprendimas dėl to, jog alkoholį galima vartoti tik nuo 20 metų, buvusiems pilnamečiams paskutinę dieną surengėme techno vakarėlį. Tai buvo lyg paskutinio skambučio šventė, atsisveikinimas. O vakarėliui pasibaigus visi jaunuoliai išeidami plojo, o mes plojome jiems,“ – nostalgiškai šypsodamasi pokalbį užbaigė pub‘o „Gnomas“ direktorė Gintvilė Varnienė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą