Lietuvos laukia socialinių reformų metai (0)

Publikuota: 2018-03-19 Kategorija: Švietimas
Lietuvos laukia socialinių reformų metai

Ministras Linas Kukuraitis šiandien dalyvaudamas Vytauto Didžiojo universiteto surengtoje diskusijoje „Lietuvos socialinės reformos – iššūkiai bendruomenėms“ akcentavo, jog 2017–2018-ieji metai yra reformų metai. Su jaunimu ministras aptarė nuo liepos 1 d. įsigaliosiančio Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo prioritetus bei institucinės globos pertvarkos klausimus, kurios vienas iš tikslų, jog iki 2020-ųjų Lietuva be vaikų globos namų.

Pagrindinė reformų kryptis – pagalbos suteikimas asmenims ir šeimoms bendruomenėse, pagalbos tinklo plėtra, bendruomenių įgalinimas, įtraukimas į pagalbos procesus.

„Vienas iš įrankių reformų procese yra atvejo vadyba, kuri padės užtikrinti, kad socialiniai darbuotojai turi didelę atsakomybę ir užduotį pokyčių procese būti šalia savo klientų ir kartu su jais tuos pokyčius išnaudoti būtent šių klientų poreikių tenkinimui. Atvejo vadyba atsiranda ne tik vaiko teisių apsaugos kontekste, ji taip pat yra vienas iš pamatinių procesų teikiant pagalbą neįgaliesiems. Socialinių darbuotojų, kaip atvejo vadybininkų pagrindinė funkcija – ieškoti pagalbos teikėjų bendruomenėje, priartinti klientus prie jų, paruošti klientus pagalbos procesui bendruomenėje ir lydėti per visą procesą“, – šiandien būsimiems socialiniams darbuotojams kalbėjo ministras.

2017 metais atlikus įstaigų, kurios dalyvauja institucinės globos pertvarkos procese, gyventojų individualių poreikių vertinimą, parengti 1926 individualūs planai, parengti 10 globos įstaigų pertvarkos planai, atliktas 1739 darbuotojų motyvacijos ir kompetencijos vertinimas, vykdomas naujų bendruomeninių paslaugų standartizavimas, teikiamos bandomosios paslaugos (bendruomeninių globos namų, palydimosios globos,  kompleksinių paslaugų moterims, besilaukiančioms ir auginančioms vaikus iki trejų metų amžiaus, socialinių globėjų, laikino atokvėpio įstaigoje  ir asmens namuose). Nauji standartai paslaugoms, jų turiniui kuriami, siekiant padėti suvienodinti matymą, apie tai, kokios paslaugos turi būti kuriamos ir teikiamos bendruomenėje, paliekant vietos individualių asmenų poreikių vertinimui ir jų patenkinimui.

2017 metais įsteigti 24 grupinio gyvenimo namai, kuriuose bus apgyvendinta apie 180 žmonių su proto negalia ar psichiniais sutrikimais, kurie iki tol gavo institucinės socialinės globos paslaugas socialinės globos namuose.

Preliminariais skaičiavimais šiuo metu visoje šalyje veikia 84 bendruomeniniai vaikų globos namai, kuriuose gyvena apie 490 vaikų. Rengiamas Atvejo vadybos tvarkos aprašas, jis derintas su Lietuvos socialinio darbo taryba, savivaldybėmis. Parengtas Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos aprašas. Rengiamas Pranešimų apie vaiko teisių pažeidimus nagrinėjimo ir grėsmės vaikui lygio nustatymo tvarkos aprašas.

Nuo 2018 m. liepos 1 d. savivaldybėms bus skirta papildomai 121 pareigybė atvejo vadybininkų funkcijoms vykdyti. Savivaldybėms yra skirtos 1093 pareigybės socialinių darbuotojų darbui su šeimomis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video