Juozo Statkevičiaus kurti tautiniai kostiumai pasiekė Rokiškio rajono ikimokyklinukus (foto) (0)

Publikuota: 2018-03-08 Kategorija: Švietimas
Juozo Statkevičiaus kurti tautiniai kostiumai pasiekė Rokiškio rajono ikimokyklinukus (foto)
Rokiškio lopšelio- darželio "Varpelis" vaikai džiaugiasi tautiniais kostiumais

Šie metai yra labai didi ir graži šventė visai Lietuvai, todėl norėdamas įprasminti šventę darbais, labdaros paramos fondas „Švieskime vaikus“ dalį paramos skyrė mažųjų Lietuvos piliečių etninės kultūros edukacijai. Fondas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga šalies vaikų darželiams įteikia ypatingą dovaną – šiuolaikiškus stilizuotus tautinius kostiumus.

Fondo atstovai, labai apgailestauja, kad dėl užsitęsusių kostiumų siuvimo darbų, Aukštaitijos regioną iniciatyva pasiekė kiek vėluodama, tačiau Kovo 7 d. buvo padovanoti paskutinieji Rokiškio rajonui skirti tautiniai kostiumai.

Fondo projektas „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio dovanos Lietuvos darželiams” rengtas konsultuojantis su Lietuvos liaudies kultūros centro etnografais, etninių amatų puoselėtojais. Juozo Statkevičiaus sukurti kostiumai siūti Lietuvoje, naudojant kokybiškus Olandijoje pagamintus ir vaikučiams pritaikytus audinius. Specialiai šiam projektui pagal autentiškus pavyzdžius Lietuvoje išaustos šiuolaikiškos juostos.

Viso fondas pagamino ir padovanos net 18 tūkst. kostiumų mažiesiems. Iš jų 240 kostiumų padovanota Rokiškio rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigoms.

„Norime padėti lėšų stokojantiems darželiams puoselėti etninę kultūrą, supažindinant darželinukus su tautiniais kostiumais. Manome, kad šis projektas padės darželiams, jų etninę kultūrą puoselėjantiems kolektyvams. Dovanojame tai, ką mažyliai galės naudoti savo pasirodymų, švenčių metu. Mūsų viena iš fondo misijų skatinti vaikų domėjimąsi etnine kultūra, ieškome būdų, kaip padėti šeimoms pamilti kultūros vertybių visumą, ugdyti tautinę savimonę, saugoti kultūros papročius ir jų savitumą“, – sako labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Mandrijauskaitė.

Dizaineris Juozas Statkevičius savo darbą dovanoja ir sako, jog dirbęs neatlygintinai ir norįs parodyti, kad kiekvienas savo darbu galime ne tik puoselėti kultūrą, tradicijas bet ir įvairiais būdais puošti Lietuvą.

„Su didžiausiu malonumu kūriau vaikams, kurie tik pradeda kūrybingą pažintį su valstybe, jos istorija, tradicijomis ir pilietiškumu. Labai džiaugiuosi ištisus metus, praleidęs su mintimi, kad valstybės atkūrimo šimtmetį pradėsime spalvingai, susipažindami su kiekvieno Lietuvos etnografinio regiono spalvomis ir tradicijomis. Tai buvo labai sudėtinga ir įdomi užduotis, padarytas didelis istorinis darbas, neturintis analogo. Dirbome kruopščiai ir dėmesingai“, – sako J. Statkevičius.

Pasak jo, kostiumas yra patogus, lengvai dėvimas ir prižiūrimas.

„Manau, kad šis projektas, pagal jau sukurtą standartą turės tęstinumą vyresniems vaikams, paaugliams ir netgi suaugusiesiems“, – sako J. Statkevičius.

Prie šio projekto prisijungė per 100 savanorių iš visos Lietuvos. Projekto tikslas – puoselėti etninę kultūrą Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ taip pat inicijuoja du ilgalaikius – tęstinius projektus: „Vaikų bibliotekėlė“, kurios tikslas aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius, bendruomenes ir kt. įstaigas geriausiomis lietuvių autorių knygomis, bei „Mažųjų knygų bičiulių festivalis“, kurio tikslas skatinti vaikus skaityti lietuvių autorių knygas ir pagal jas statyti spektaklius. „Švieskime vaikus“ įkurtas 2013 m. Fondo steigėjai – Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas ir kultūros mecenatas, politikas Ramūnas Karbauskis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą