Ar saugios nagų priežiūros paslaugos Panevėžio apskrityje? (0)

Publikuota: 2019-01-29 Kategorija: Sveikata
Ar saugios nagų priežiūros paslaugos Panevėžio apskrityje?
Rokiškio Sirena nuotr. /

Teikiant manikiūro, pedikiūro, dirbtinių nagų priauginimo ar kitas su nagų priežiūra susijusias grožio paslaugas gali būti pažeidžiama vartotojo oda ir tam skirti instrumentai užteršti krauju. Nevalant, nedezinfekuojant aplinkos paviršių, nesterilizuojant instrumentų įvairios bakterijos, virusai, grybeliai per odos pažeidimus nuo vieno vartotojo ir aplinkos gali būti perduoti kitam vartotojui ir sukelti įvairias ligas – virusinius hepatitus B ir C, pūlingas odos ligas, odos ir nagų grybelines ligas.

Vartotojas visada privalo įsitikinti pats ar paslauga teikiama saugiai

  • Darbo patalpoje matomoje vietoje turi būti leidimas – higienos pasas nagų priežiūros veiklai.
  • Darbo stalas turi būti švarus, dezinfekuotas, gali būti užtiestas vienkartine švaria servetėle.
  • Paslaugos teikėjas prieš darbą turi nusiplauti ir dezinfekuoti rankas, užsimauti vienkartines pirštines.
  • Paslaugos teikėjas privalo vartotojui suteikti informaciją apie riziką, susijusią su paslaugų teikimu, galimas komplikacijas, tolesnę odos priežiūrą.
  • Vartotojui pareikalavus, paslaugos teikėjas privalo pateikti informaciją apie naudojamus instrumentų valymo, dezinfekcijos ir sterilizacijos būdus, naudojamus kosmetikos gaminius, dažus, papuošalus.
  • Vienkartiniai sterilūs ir sterilizuoti daugkartiniai instrumentai (žnyplutės, žirklutės, besisukantys nagų šlifuoklio antgaliai) turi būti išpakuojami tik vartotojui matant.
  • Draudžiama pakartotinai naudoti vienkartinius instrumentus, nedezinfekuotus ir nesterilius naudotus daugkartinius instrumentus.
  • Dirbtinių nagų priauginimo darbo vieta turi būti įrengta atskiroje uždaroje patalpoje su efektyviu išsiskiriančių dulkių surinkimu ir patalpos vėdinimo sistema.

Higienos reikalavimų pažeidimų nagų priežiūros paslaugose Panevėžio apskrityje mažėja

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamentas 2018 m. organizavo du seminarus – viešąsias konsultacijas, kurių metu 60 paslaugų teikėjų pagilino higienos žinias.

Tai turėjo teigiamos įtakos saugesniam paslaugų teikimui, nes 2018 m. planine tvarka patikrinus 85 nagų priežiūros paslaugų teikėjus tik 10 proc. dirbo pažeisdami higienos reikalavimus, kai  2017 m. tokių pažeidėjų buvo 30 proc.

Dažniausiai nustatomi tiesioginę įtaką vartotojų sveikatai turintys pažeidimai

2018 m. net 75 proc. pažeidimų  lėmė netinkama įrankių dezinfekcija, sterilizacija, pakartotinai naudojami vienkartiniai įrankiai, 38 proc. – nevykdoma sterilizavimo proceso kontrolė,  25 proc. –  netinkamai prižiūrima įranga ir patalpos bei neatitinkanti teisės aktų ir be techninių dokumentų naudojama įranga.

Vartotojų skundai dažniausiai pagrįsti

2018 m. dėl nagų priežiūros paslaugų teikėjų darbo skundėsi 4 vartotojai. 75 proc. tirtų skundų pasitvirtino: paslaugos buvo teikiamos neturint leidimo-higienos paso šiai veiklai,  buvo netinkamai prižiūrima įranga ir patalpos, netinkamai dezinfekuojami, sterilizuojami įrankiai, pakartotinai naudojami vienkartiniai įrankiai.

Ginkite teisę gauti saugią paslaugą – pastebėjus pažeidimus praneškite

Apie nesaugias paslaugas ir nesaugią aplinką galima pranešti raštu (tiesiogiai asmeniui atvykus į instituciją, atsiuntus paštu ar per pasiuntinį) adresu Respublikos g. 13, Panevėžys, elektroniniu paštu panevezys@nvsc.lt arba užpildžius elektroninį pranešimą (https://nvsc.lrv.lt/lt/praneskite-mums).

Elektroniniu būdu siunčiami pranešimai apie pažeidimus turi būti parašyti valstybine kalba. Pranešdami apie pažeidimą nurodykite savo kontaktinius duomenis, vardą, pavardę, skundo priežastį, įmonės ar paslaugų teikėjo pavadinimą, adresą. Skundai, pateikti elektroniniu paštu, turi būti pasirašyti elektroniniu parašu. Skundai, kuriuose nenurodytas asmens vardas, pavardė ar pavadinimas, adresas arba asmens nepasirašyti, įstaigos vadovo arba jo įgalioto asmens sprendimu gali būti nenagrinėjami. Apie sprendimą nenagrinėti skundo pranešama asmeniui ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo skundo gavimo dienos, išskyrus atvejus, kai skunde nenurodyta jokių asmens kontaktinių duomenų. Prieš teikiant skundą galite pasikonsultuoti telefonu (8 45) 582 533.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video