Varžybose - netikėtas buvusio Lietuvos rinktinės žaidėjo debiutas (0)

Publikuota: 2019-01-30 Kategorija: Sportas
Varžybose - netikėtas buvusio Lietuvos rinktinės žaidėjo debiutas
Anykščių sporto centro nuotr. / V. Ginevičius

Rokiškio krepšinio komandos „Feniksas“ gretose – naujas veidas. Į komandą įsiliejo buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas Vidas Ginevičius su „Feniksu“ debiutavęs kovoje prieš anykštėnus.

Iškovojo du pratęsimus ir tapo lyderiu

Buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas į Rokiškio komandą „Feniksas“ įsiliejo dar tik praėjusią savaitę, tačiau jau šeštadienį debiutavo Regionų krepšinio lygos (RKL) pirmenybėse Anykščiuose, kur krepšinio aikštelėje „Feniksas“ susitiko su Anykščių vietos KKSC-„Elmio“ komanda.

V. Ginevičiaus debiutuotose varžybose visuose kėliniuose pirmavo aikštės šeimininkai. Besibaigiant antram kėliniui „Fenikso“ komandos žaidėjai „apkarpė“ taškų skirtumą ir prisivijo anykštėnus. Besibaigiant rungtynių laikui abi komandas skyrė du taškai – „Elmio“ komandos sąskaitoje buvo 80, tuo metu “Fenikso” – 78 taškai. Tačiau likus 2 sekundėms iki paskutinio kėlinio pabaigos V. Ginevičius ėmėsi iniciatyvos ir įmetė dvitaškį taip išlygindamas rezultatą ir iškovodamas varžybų pratęsimą.

Penkių minučių trukmės pratęsimo metu tarp anykštėnų ir rokiškėnų komandų vyko apylygė kova, tačiau iki pratęsimo pabaigos likus 39 sekundėms anykštėnų komandos žaidėjas Edgaras Šlaitas įmetė tritaškį ir įgijo apčiuopiamą taškų persvarą 87:84, teigiama www.basketnews.lt. Tačiau čia ir vėl įsikišo varžybų debiutantas V. Ginevičius – smeigęs šaltakraujišką tritaškį krepšininkas išlygino rezultatą ir pratęsė rungtynes.

Antro pratęsimo metu įtempta krepšininkų drama tęsėsi toliau, tačiau pratęsimo pabaigoje vykusioje baudų metimo loterijoje geriau sekėsi aikštės šeimininkų ekipai, kuri likus 8 sekundėms įgijo keturių taškų persvarą (97:93). Tai lėmė šeimininkų pergalę.

Nuo atsarginių suolelio varžybas pradėjęs V. Ginevičius per 33 min. pasižymėjo 18 taškų (2/3 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai, 2/2 baudos), 7 atkovotais kamuoliais, 5 rezultatyviais perdavimais ir 22 naudingumo balais bei viena technine pražanga. Po tokio puikaus debiuto V. Ginevičius tapo komandos lyderiu ir puikuojasi naudingumo ir rezultatyvių perdavimų lentelių viršūnėje.

Daugkartinis čempionas

V. Ginevičius savo krepšininko karjerą pradėjo dar 1997 metais įsiliejęs į Lietuvos Krepšinio A Lygą (LKAL) Jonavos „Statyba“, kurioje žaidė dvejus metus, po to metus Jonavos „Statyba-Žalgiris“ (LKAL), vėliau – Kauno „Žalgirio“ komandoje. V. Ginevičiaus sąrašas tęsiasi metais Klaipėdos „Neptūne“, dvejais metais vėl Kauno „Žalgiryje“, metais Alytaus „Alitoje“. 2004 metais krepšininkas vėl prisijungė prie Kauno „Žalgirio“, kuriame žaidė trejus metus.

2007 metais V. Ginevičius du metus žaidė Vladivostoko „Spartak-Primorje“, metus Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandoje, metus Edirnės „Olin Genclik Spor“, metus Kėdainių „Kėdainiai Triobet“, Panevėžio „Lietkabelyje“, Minsk „Tsmoki-Mins“, Kėdainių „Nevėžyje“. 2014 metais pradėjo žaisti Kauno „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ komandoje – tai buvo paskutinė komanda, kurioje žaidė V. Ginevičius. 2015 metais jo, kaip profesionalaus krepšininko, karjera baigėsi.

Keturis kartus Lietuvos čempionu V. Ginevičius tapo atstovaudamas Kauno „Žalgirui“, vieną - Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipai. Nuo 2018 metų V. Ginevičius dirba treneriu Utenos „Juventus“.