STIHL Lietuvos galiūnų čempionato vicečempionu tapo jūžintiškis Dainius Repšys (foto) (0)

Publikuota: 2018-07-03 Kategorija: Sportas
Lietuvos galiūnų federacijos arch. nuotr. /

Sekmadienį Joniškyje vykusiame STIHL Lietuvos galiūnų čempionato finale iš Jūžintų krašto kilęs Dainius Repšys surinkęs 37 taškus iškovojo garbingą antrąją vietą nusileidęs tik pasauliniam galiūnų elitui priklausančiam Vytautui Lalui, surinkusiam 46 t.

Birželio 29 dieną Joniškyje vykusiame STIHL Lietuvos galiūnų čempionate pasirodė net 8 Lietuvos galiūnai, tarp kurių ir iš Rokiškio krašto kilęs Dainius Repšys, kuris Kvalifikaciniame čempionato etape birželio 3d. pasirodė itin sėkmingai ir tapo etapo nugalėtoju tuo pačiu iškovodamas kelialapį į patį galiūnų čempionatą.

STIHL čempionate Lietuvos galiūnų laukė panašios užduotys kaip ir praėjusiuose etapuose, tik, anot Dainiaus Repšio, čempionate užduotys buvo gerokai sunkesnės, skyrėsi svoriai, naudojama įranga. “Rungtys buvo panašios kaip ir Kvalifikaciniame čempionato etape, tik, žinoma, čempionate jos buvo kur kas sunkesnės, o kai kuriuos veiksmus reikėjo atlikti ne, kaip įprastą, vieną, o kelis kartus: lagaminus reikėjo ne tik nunešti, bet ir parnešti, atlikti iš kelių užduočių sudarytas estafetes,” – prisiminė D. Repšys.

Kaip pasakojo čempionato vicečempionas, varžybų metu reikėjo atkelti rąstą, nunešti bei parnešti atgal lagaminus, kurių kiekvieno svoris buvo po 135 kg kiekvienoje rankoje, bei išlaikyti iškeltą 25 kg statinę – ši užduotis D. Repšiui buvo itin sėkminga, užduotį jis atliko geriausiai. Užduočių sąraše galiūnų taipogi laukė estafetė, kurios metu reikėjo ne tik nešti 320 kg sveriančius nąsčius, o juos nunešus – iškart 5 kartus perversti 320 kg sveriančią padangą. Vykusio čempionato metu Lietuvos galiūnai atkėlinėjo beveik 1200 kg sveriantį Suzuki Vitara automobilį bei į skirtingus aukščius sudėti net 5 nuo 110 iki 180 kg sveriančius akmens rutulius.

STIHL Lietuvos galiūnų čempionu tapo Vytautas Lalas, surinkęs 46 taškus. Antrąją vietą laimėjo Dainius Repšys (37 t.), o trečiąją Martynas Brusokas (32 t.).