Nuo čempionų titulo Rokiškio futbolo klubą teskyrė vienas baudinys (foto) (2)

Publikuota: 2018-10-15 Kategorija: Sportas
Nuo čempionų titulo Rokiškio futbolo klubą teskyrė vienas baudinys (foto)
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Utenos apskrities futbolo asociacijos pirmenybių finalininkai Rokiškio futbolo klubo komanda ir jų varžovai iš Visagino (raudona apranga).

Šeštadienį Kūno kultūros ir sporto centro stadione buvo karšta. Ir ne dėl to, kad oras pasitaikė labai palankus. Stadione dėl Utenos apskrities futbolo asociacijos čempionų titulo varžėsi Rokiškio futbolo klubas bei Visagino „Inter-Veteranai“. Finalinėse sezono rungtynėse abi komandos stengėsi atiduoti visas jėgas. Tad nieko stebėtino, kad ir per rungtynių, ir per jų pratęsimo laiką nugalėtojai nepaaiškėjo. Viską lėmė futbolo loterija: baudinių seriją. Netgi abiems komandoms mušus po 5 baudinius, rezultatas tebebuvo lygus. Viską lėmė papildomi baudiniai: visaginietis smūgiavo taikliai, o nuo rokiškėno fortūna nusisuko.

Gausios sirgalių gretos
patenkintos komanda
Į stadioną palaikyti savo futbolininkų Rokiškio sporto aistruoliai rinkosi gausiai. Futbolas įdomus įvairaus amžiaus žmonėms: ir merginoms su šuneliu, ir mamai su mažyliu, ir užkietėjusiems futbolo sirgaliams. Rungtunių pradžioje kalbinti sirgaliai neslėpė: kaip besusiklostytų šios rungtynės, Rokiškio futbolo klubo komanda atliko didelį žygdarbį. Niekas finalo iš jų nė nesitikėjo. Mat komandoje juntama kartų kaita, tad sportinių aukštumų šiame sezone iš jos mažai kas tikėjosi. Iš vyresniosios kartos aikštėje tebuvo matyti tik kapitonas Gedvidas Sirvydis. O likusieji dešimt žaidėjų – jau per futbolo klubo 13-ka veiklos metų išauginta pamaina.
Tiesa, klubo vadovas ir komandos treneris Erikas Gaigalas neslėpė: optimalios sudėties komandos šioms rungtynėms nepavyko surinkti. Tačiau tie, kurie užsivilko geltonai-mėlynai dryžuotus Rokiškio futbolo klubo marškinėlius, aikštėje atidavė visas jėgas.

Kas paskolins arbitrui akinius?
Rungtynių pradžia mūsų komandai susiklostė nesėkmingai: jau pirmajame kėlinyje svečiai pelnė įvartį ir aikštėje jautėsi gana patogiai. Mūsiškių atakos strigo klampioje visaginiečių gynyboje. Kaip ir jų – mūsiškėje. Daug darbo aikštės viduryje, nemažai netikslių perdavimų vargino abi komandas. O sirgaliai smaginosi šmaikštaudami apie teisėją: vieni siūlė paskolinti jam akinius, kiti – padėti surasti geltoną kortelę, o jos neradus, paskolinti kokį sausainį. Mat arbitras kelis kartus neužfiksavo akivaizdžių nuošalių. Futbolo aistruoliai dėl to kaltino jo padėjėjus, mat pastarieji ne visuomet užimdavo tinkamą poziciją: paprastai linijos arbitras stovi vienoje linijoje su paskutiniuoju gynėju. O čia linijos arbitrai ne visuomet spėdavo paskui žaidėjus.
Rungtynių eigoje visgi paaiškėjo, kad arbitras korteles turi savo kišenėje, tad nei jų ieškoti, nei sausainį pirkti nereikės.

Antrasis kėlinys – permainingas
Antrajame rungtynių kėlinyje visaginiečiai šiek tiek užmigo ant laurų: žaidė pernelyg ramiai. O mūsiškiai, atvirkščiai, susitelkė vienam tikslui: bent jau išlyginti rezultatą. Pamažu žaidimo gijos atsidūrė rokiškėnų rankose. Kamuolys vis dažniau svečiavosi varžovų aikštės pusėje, o jų vartininkui teko ne kartą ir ne du rimtai padirbėti. Keletą kartų kamuolys praskriejo vos kelis centimetrus virš vartų. Ir sirgaliai ėmė džiaugtis: įvartis bręsta. Rokiškio futbolo klubo žaidėjai nekankino savųjų aistruolių ilgu laukimu: po gražios atakos gynėjas Alikas Samoilovas pasiuntė kamuolį į varžovų vartus.
Taigi, žaidimas išsilygino. Praradę pranašumą, visaginiečiai atkuto. Jie norėjo visas problemas dėl čempionų titulo išspręsti rungtynių metu. Rokiškėnai gi susitelkė gynybai. Joje keletą kartų varžovai rado spragų, tačiau nuo įvarčių gelbėjo patikimas vartininko – Raimundo Smalsčio žaidimas. O kartą nuo įvarčio išgelbėjo ir vartų skersinis. Taigi, rungtynės pasibaigė lygiosiomis 1:1.

Pratęsimas – kova
su nuovargiu, baudinių serijoje –  nesėkmė
Pratęsime didžiausias abiejų komandų priešas buvo nuovargis. O ir puikus saulėtas oras davė daugiau žalos nei naudos – karštis dar labiau sekino jėgas. Ne vienam futbolininkui sutraukė kojų raumenis.  Akivaizdu, kad abi komandos neketino rizikuoti ir pratęsime dėl vienos klaidos prarasti viską.

Tad žaidimas buvo ganėtinai ramus, daugiausia aikštės viduryje. Taigi ir po pratęsimo rezultatas nepakito. Laukė baudinių serija.
Ji sėkmingiau susiklostė visaginiečiams. Jau antrąjį mūsiškių šūvį atrėmė visaginiečių vartininkas. Taigi, mūsiškiai, ypač vartininkas, juto nemenką įtampą: norint kovoti, reikėjo mažiausiai kartą atspėti, kur smūgiuos varžovas ir tą smūgį atremti. Tą padaryti pavyko, ir rezultatas buvo išlygintas. Jis nepasikeitė smūgiavus abiejų komandų penkiems žaidėjams, tad toliau baudiniai buvo mušami iki pirmos klaidos. Visaginiečiams pasisekė, mūsiškiams – ne.
Įteikti čempionų ir vicečempionų taurių atvyko Utenos apskrities futbolo asociacijos prezidentas Dainius Širvys. Jis rokiškėnams dėkojo už didelę meilę futbolui, komandai ir jos vadovui Erikui Gaigalui – už entuziazmą ir įdirbį puoselėjant šio krašto futbolo tradicijas. Prezidentas pabrėžė šių pirmenybių svarbą: nors ir didelėmis pastangomis, visgi dar pavyksta išsaugoti 11x11 futbolo varžybas.