Nojus Konstantinas Čypas stebina pasaulį - jėgos trikovės čempionate iškovojo vicečempiono vardą (video) (2)

Publikuota: 2018-09-05 Kategorija: Sportas
Asm. archyvo nuotr. / Kairėje - rokiškietis N. K. Čypas

Rugsėjo 5 dieną, 10 valandą Lietuvos laiku Pietų Afrikos Respublikoje vyko jaunių bei jaunimo jėgos trikovės pasaulio varžybos, kuriose sėkmingai pasirodė ir mūsų kraštietis, ketvirtus metus jėgos trikovės sferoje besisukantis bei medalius ir rekordus „kolekcionuojantis“ septyniolikmetis Nojus Konstantinas Čypas.

Pietų Afrikoje vykusiose varžybose N. K. Čypas pasirodė itin sėkmingai - svorio kategorijoje iki 74 kg vaikinas iškovojo visų tipų medalius: bronzos, sidabro ir aukso. Pirmoje trikovės rungtyje, pritūpimo veiksme, N. K. Čypas pirmuoju bandymu pritūpė ant pečių užsimetęs 215 kg sveriančią štangą ir sulaukė trijų „baltų švieselių“ („white lights“) – tai reiškė, jog vaikino atliktas pritūpimo veiksmas užskaitytas. Deja, tačiau antruoju ir trečiuoju bandymu pasiekto rezultato pagerinti nepavyko. Pritūpimo veiksme vaikinas liko trečias nusileidęs metais jaunesniam amerikiečiui Stroik Dawson ir austrui Schmid Kevin.

Antroje rungtyje, štangos spaudime nuo suolo, N. K. Čypas liko ketvirtas, pirmuoju bandymu išstūmęs 140 kg štangą. 2,5 kg sunkesnę štangą išstūmė japonas Arai Goki taip lietuvį išstumdamas iš TOP trejetuko.

Trečioje, štangos atkėlimo, rungtyje pirmuoju bandymu Nojus Konstantinas Čypas atkėlęs 260 kg sveriančią štangą iškart užsitikrino pirmąją vietą rungtyje – nei pirmuoju, nei kitais bandymais varžovams lietuvio aplenkti nepavyko. Trečioje rungtyje aukso medalį pelnęs N. K. Čypas už nugaros paliko 230 kg atkėlusį S. Kevin ir S. Dawson (217,5 kg).

Sumoje Nojus Čypas pelnė antrąją vietą ir iškovojo jėgos trikovės pasaulio čempionato vicečempiono vardą. Pirmą vietą pelnė austras S. Kevin (635,0 kg), trečias liko amerikietis S. Dawson (612,5 kg).