Neįgaliųjų sporto klubo „Olimpija“ vadovas: „Rokiškėnai sportuoti tingi, varžybose dalyvauti nenori“ (0)

Publikuota: 2019-01-17 Kategorija: Sportas
Neįgaliųjų sporto klubo „Olimpija“ vadovas: „Rokiškėnai sportuoti tingi, varžybose dalyvauti nenori“

2019 metų projektui „Neįgaliųjų socialinė integracija per kūno kultūrą ir sportą“ finansuoti Rokiškio rajono neįgaliųjų sporto klubui „Olimpija“ šiemet skirta 4497 eurai. Didžiąją dalį lėšų – 3,5 tūkst. eurų skyrė neįgaliųjų reikalų departamentas, o likusius – Rokiškio rajono savivaldybė. Nors neįgaliųjų įsitraukusių į sporto veiklas rajone nėra daug, tačiau ar puspenkto tūkstančio – pakankami pinigai neįgaliųjų integracijai?

Didžioji dalis – nuomai

Kaip teigia ilgametis vienintelio rajone neįgaliųjų sporto klubo „Olimpija“ vadovas Vidmantas Pilibaitis, neįgaliųjų integracijai per kūno kultūrą ir sportą yra skiriamas beveik toks pat finansavimas. „Kasmet gauname apie 4,5 tūkstančių eurų. Kartais kiek mažiau, kartais – daugiau. Tačiau negaliu teigti, kad tiek lėšų projekto vykdymui pakanka,“ – komentavo vadovas.

V. Pilibaičio teigimu, gautos lėšos naudojamos neįgaliųjų išvykoms į sporto varžybas, tačiau didžiąją dalį finansavimo tenka atseikėti už patalpų nuomą. „Vykstame į rajonines ir respublikines varžybas, kurioms stipriai ruošiamės. Tačiau svarbu nepamiršti, jog iš tų pačių lėšų tenka mokėti atlyginimą treneriui ir nuomos mokestį už patalpas, kurios, deja, net nėra tinkamai pritaikytos neįgaliesiems: patekti į Senamiesčio progimnazijos patalpas neįgaliesiems tenka įveikti 15 laiptelių, patalpose nėra ventiliacijos,“ – dėstė sporto klubo vadovas pridurdamas, kad patalpomis tenka dalintis su Rokiškio jėgos trikovės komanda.

Sportuoti... tingi

Atrodo, kad klube verda gyvenimas – jam priklauso 33 nariai. Tačiau V. Pilibaitis patikino, kad nors klube prisiregistravusių narių skaičius nėra mažas, tačiau didžioji dalis sportuoti ir integruotis tiesiog…. tingi. „Kalbu ne tik apie senjorus, bet ir apie jaunimą. Ankščiau salės būdavo pilnos, visi užsiimdavo įvairiausiomis veiklomis tiek treniruoklių salėse, tiek lauke. Dabar visi tingi judėti, į treniruotes renkasi vangiai. Jiems geriau prie televizoriaus sėdėti. O juk judėjimas yra labai svarbus,“ – piktinosi pašnekovas.

Panaši problema ir su varžybomis. Nors narių sąraše – per trisdešimt, vykti į varžybas niekas nenori. „Treniruotės vyksta tris kartus per savaitę: pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį. O savaitgaliai skirti varžyboms, į kurias gavę kvietimą būtinai važiuojame. Deja, tačiau varžybų dalyvių skaičius tesiekia dešimt narių. Kartais jų būna dar mažiau,“ – komentavo V. Pilibaitis.

Judėti – būtina

Kaip teigė 15 metų gyvuojančio sporto klubo vadovas, kasmet klube vykdomos nuolatinio pobūdžio veiklos: stalo teniso užsiemimai, žaidimas “bočia”. Daug laiko skiriama ir bendro fizinio pasirengimo pratimams naudojant turimus treniruoklius bei įrangą: bėgimo takelį, slidinėjimo treniruoklį, štangas.

“Atsižvelgdamas į žmonių norus rengiu lengvosios atletikos treniruotes, didinu bendrą fizinį pasirengimą, mokau žaisti stalo tenisą. Ir štangas kilnojame. Ir ne veltui – juk pasiruošę keliaujame į sporto varžybas kituose rajonuose. Galiu pasidžiaugti, kad tiek rajoninėse, tiek respublikinėse varžybose mums sekasi gan neblogai – dažnai užimame prizines vietas,” – pasakojo V. Pilibaitis.

Nors V. Pilibaičio teigimu fizinę negalią turintys asmenys sportuoti nenori arba tingi, tokia tendencija vyrauja ne tik mūsų rajone. Didžiuosiuose miestuose gyvuoja po kelis neįgaliųjų sporto ir kūno kultūros klubus, kol rajonuose jų tėra vienas kitas. “Esame tarp aktyviausių klubų – Ukmergės, Visagino. Tačiau norėtųsi, jog į mūsų gretas prisijungtų daugiau žmonių. Sportuoti su fizine negalia tikrai galima ir tikrai reikia. Tik nereikia tingėti,” – pokalbį užbaigė V. Pilibaitis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video