Lietuvos štangos spaudimo čempionatas rokiškėnams buvo sėkmingas (video+foto) (1)

Publikuota: 2018-06-17 Kategorija: Sportas
Lietuvos štangos spaudimo čempionatas rokiškėnams buvo sėkmingas (video+foto)
„Rokiškio Sirena“ archyvo nuotr. / Rokiškėnė Ženeta Skavičienė išspaudė 100 kg ir tapo absoliučia moterų veteranių įskaitos nugalėtoja.

 

 

Šeštadienį Rokiškyje vyko didžiulis sporto renginys – jėgos trikovės klasikinio štangos spaudimo atvirasis Lietuvos čempionatas. Paraiškas dalyvauti jame pateikė 149 Lietuvos ir Latvijos atletai. Vyriausiai čempionato dalyvei iš Latvijos – Viktorijai Rumiancevai – jau 76-eri, bet ji vis tiek šturmuoja Europos ir Pasaulio rekordus.

Puikiais pasirodymais džiugino ir rokiškėnai. Ženeta Skavičienė užtikrintai išspaudė 100 kg ir tapo moterų veteranių absoliučios įskaitos laimėtoja. Jai šis apdovanojimas – labai lauktas. Juk veteranų grupėse paprastai didesnė tikimybė absoliučioje įskaitoje laimėti nors ir gerokai mažiau sveriančią štangą iškėlusioms, bet mažiausioms svorio grupėms priklausančioms atletėms. Tačiau mūsiškė sportininkė taip užtikrintai startavo, kad kitoms atletėms buvo toli gražu iki jos pasiekimų.
Kaip sako pati sportininkė, sėkmę lėmė ir puikus pasiruošimas, ir namų sienų aura. „Daugelis sportininkų sako, kad Rokiškyje rengiamos jėgos trikovės varžybos yra pačios geriausios, todėl nereikia stebėtis, kad tiek sportininkų nori atvažiuoti čia varžytis“, – sakė Ž. Skavičienė.
„Grizlio“ komandos atstovė, varžybų organizatorė, Nacionalinės kategorijos teisėja Ala Sketerienė prasitarė, kad Ž. Skavičienė prieš varžybas kelias dienas labai jaudinosi – toks svarbus jai buvo šis pasridymas.
Pirmąją vietą jaunimo grupėje savo svorio kategorijoje laimėjo kraštietė Kristina Kirilesku, atstovavusi Radviliškio komandą. Antrąją vietą savo svorio grupėje laimėjo buvusi „Grizlio“ auklėtinė, dabar atstovaujanti KTU ekipą Greta Spundzevičiūtė.
Moterų grupėje audringais plojimais palydėta vyriausia varžybų dalyvė –76 m. veteranė Viktorija Rumianceva iš Latvijos. Ši atletė dalyvauja Pasaulio ir Europos čempionatuose. Apskritai, Latvijos delegacija šiose varžybose buvo itin gausi: apie 20 sportininkų. Ir tai – nepaisant fakto, kad tądien vyko Latvijos jėgos trikovės čempionatas. Kad kai kurie atletai spėtų dalyvauti abiejose varžybose, organizatoriai lanksčiai keitė mūsiškio čempionato grafiką. Latviai įvertino dėmesį ir pagarbą: jie teigė, kad varžybų lygis, organiztorių dėmesys, objektyvus teisėjavimas juos sužavėjo. Tad galima tikėtis, kad ir kitose rajone vyksiančiose jėgos trikovės varžybose dalyvaus svečių ekipa. Juolab, kad daugelis Latvijos komandos narių buvo iš Daugpilio, tad į svečius pas rokiškėnus jiems važiuoti netoli.
Apie puikią atmosferą, dėmesį sportininkams kalbėjo ir Lietuvos atletai: jiems patiko gerai organizuotos ir įdomios varžybos.
Tiesa, iš pradžių planuota, kad Rokiškyje atletai varžysis dvi dienas, tačiau jų pačių patogumui nuspręsta, kad pavyks visiems startuoti ir tą pačią dieną – šeštadienį. Dėl to varžybų grafikas buvo labai įtemptas, atletų pasirodymai buvo planuojami minutės tikslumu. Apie puikią varžybų organizaciją byloja ir faktas, kad jose buvo pagerintas ne vienas mūsų šalies rekordas.
Nenuostabu, kad sportininkai pasijuto tikromis žvaigždėmis: varžybos vyko Kultūros centro didžioje scenoje, jos buvo tiesiogiai rodomos ir komentuojamos viename didžiųjų šalies interneto portalų. Gražiausias jų akimirkas, rokiškėnų pasirodymus galite pasižiūrėti „Rokiškio Sirenos“ nuotraukose ir vaizdo siužete.
Jaunių ir jaunimo vaikinų grupėse rokiškėnus taip pat lydėjo sėkmė. „Grizlio“ ekipos gretose daugiausia – jaunių grupės sportininkų. Solidžiais pasirodymais džiugino ir pasaulio bei Europos čempionatų nugalėtojas bei prizininkas Nojus Konstantinas Čypas, ir varžybose debiutavęs jo brolis Jokūbas. Kaip sakė komentatorius, šių dviejų atletų nepastebėti neįmanoma: abu labai panašūs. Ir abu labai sėkmingai pasirodė varžybose: Nojus Konstantinas iškovojo savo svorio kategorijos aukso, o Jokūbas – bronzos medalį.
Puikiai pasirodė ir kiti atletai – Martynas Traškinas laimėjo sidabro medalį, solidžiu pasirodymu komandos vadovus ir draugus pradžiugino Mangirdas Stungys. Jaunimo grupėje Modestas Skipskys pasidabino bronzos medaliu. Jaunimo grupėje rokiškėnai nekantriai laukė kraštiečio Armino Kondratenkos pasirodymo. Ir jis nenuvylė – KTU komandą atstovaujantis rokiškėnas iškovojo sidabro medalį.
Komandinėje įskaitoje „Grizlio“ klubą taip pat lydėjo sėkmė – jos atletai iškovojo antrąją vietą jaunių vaikinų įskaitoje.
Varžybų metu sportininkai neslėpė dėmesio apdovanojimų stalui: jame puikavosi ypatingai daug dailių taurių, o šalia – valgomi rėmėjų prizai: „Rokiškio sūrio“ įspūdingi gaminiai bei „Pupelės“ tortai. Taures sportininkams įsteigė Seimo nariai Raimundas Martinėlis ir Jonas Jarutis, rajono savivaldybė, įmonė „Miško draugas“. Tarp rėmėjų – ir žinomo jėgos trikovininko Romualdo Keniausio odontologijos kabinetas.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą