Lietuvos jėgos trikovės čempionate rokiškėnų medaliai ir naujas Lietuvos rekordas (0)

Publikuota: 2018-05-28 Kategorija: Sportas
Viduryje Nojus Konstantinas Čypas

Gegužės 26 dieną Marijampolėje vyko Lietuvos jėgos trikovės čempionatas, kurio jaunių ir jaunimo grupėse pasirodė net 10 rokiškėnų. Jie atstovavo Rokiškio rajono atletinės gimnastikos klubą "JTK Grizlis" bei į namus parvežė ne tik asmeninius rekordus bet ir daugybę laimėjimų.

Kaip teigė pati „JTK Grizlio“ vadovė ir Lietuvos jėgos trikovės federacijos teisėja Ala Sketerienė jaunių komandą sudarė neilgai sportuojantys sportininkai, iš kurių daugelis į čempionatą vyko pirmą kartą. „Labai džiugu, kad turime tiek daug naujų sportininkų, kurie ne tik drąsiai vyko į čempionatą, bet ir labai aktyviai jam ruošėsi bei užėmė garbingas vietas,“ – kalbėjo A. Sketerienė.

Jaunių grupėje – asmeniniai bei Lietuvos rekordai

Jaunių grupėje atstovavo bei pirmą vietą svorio kategorijoje iki 59 kg iškovojo Martynas Traškinas. Jo pritūpimų veiksmo rezultatas – 127,5 kg, spaudimo – 95 kg, atkėlimo – 150 kg, o iš viso – 372,5 kg.

Svorio kategorijoje iki 66 kg. garbingą antrą vietą pelnė Jokūbas Čypas. Jo rezultatai: 117,5kg., 52,5kg. ir 140 kg., o bendroje sumoje – 310 kg..

Toje pačioje jaunių grupėje svorio kategorijoje iki 74kg “JTK Grizlį“ atstovavęs Edgaras Paršonis užėmė ketvirtąją vietą pritūpęs su 170 kg., išspaudęs 107,5 kg. bei atkėlęs 200kg. (bendra suma – 477,5 kg.). Anot “JTK Grizlis” vadovės Alos Sketerienės E. Paršonis pasirodė labai gerai, nes šioje svorio kategorijoje dalyvavo daug sportininkų, tad, kaip naujam sportininkui, E. Paršoniui tai buvo ypatinga kova.

Toje pačioje svorio kategorijoje kaip ir E. Paršonis pasirodė ir Europos štangos atkėlimo rekordą pagerinęs Nojus Konstantinas Čypas. Jo pritūpimo veiksmo rezultatas – 195kg., spaudimo – 137,5kg., atkėlimo veiksme – 265kg., o bendras svoris –  597,5kg.. Nors pagal svorio kategoriją N. K. Čypas liko antras, jis absoliučioje jaunių grupės įskaitoje ne tik užėmė pirmą vietą, bet ir pagerino Lietuvos atkėlimo veiksmo rezultatą, kuris net šešerius metus nebuvo įveiktas. Kaip teigė A. Sketerienė Nojus Konstantinas Čypas visuomet itin aktyviai ruošiasi visoms varžyboms, o šios yra labai puikus pavyzdys, nes kuomet vaikinas atstovavo jaunių grupę iki 66 kg., jo maksimalus atkeltas svoris buvo 200,5 kg., o tai net 64,5kg. mažiau nei dabar. “Labai džiugu matyti tokį pozityvą ne tik jaunuolio akyse, bet ir pasiruošimuose prieš artėjančias varžybas,“ – kalbėjo „JTK Grizlis“ vadovė.

Jaunių kategorijoje iki 83 kg “JTK Grizlis” atstovavo naujokas Mangirdas Strungys, kuris pritūpimo veiksme pasiekė 120kg. rezultatą, spaudimo – 90kg., atkėlimo – 150kg, o iš viso 360 kg bei ne tik užėmė garbingą antrąją vietą savo svorio kategorijoje, bet ir pagerino visus savo asmeninius rekordus. Dar geriau asmeninius rekordus pagerinti sekėsi Jokūbui Trumpai atstovavusiam svorio kategorijoje iki 105 kg., kurio pritūpimo rezultatai siekė 167,5kg., spaudimo – 80kg., atkėlimo – 180kg., o viso – 427,5kg.. Jokūbas Trumpa savo svorio kategorijoje užėmė pirmąją vietą.

Garbingos vietos bei praktinis teisėjų egzaminas

Jaunimo grupėje atstovavo ne tik esami, bet ir buvę „JTK Grizlis“ sportininkai (pagal Lietuvos jėgos trikovės taisykles sporto klubą atstovauti galima dar du metus po to kai nustojama jį lankyti). Šioje grupėje antrą vieą pelnė buvusi sporto klubo sportininkė Greta Spundzevičiūtė atstovavusi svorio kategorijoje 72kg+. atitinkamais rezultatais: 115kg., 60kg., 110 kg. ir 285kg..

Kategorijoje iki 74 kg. antrąją vietą pelnė Arminas Kondratenko rezultatais: 155kg., 130kg.,  210kg. ir 495 kg.. O šios kategorijos nugalėtoju tapo Modestas Skipskys rezultatais: 187,5kg.,120kg., 210kg., o sumoje – 517,5kg..

Jaunimo kategorijoje iki 105kg. rezultatais 210kg., 182,5kg., 260kg. ir 712, 5kg. pirmą vietą pelnė Robertas Bartkevičius, kuris absoliučioje jaunimo kategorijos įskaitoje pelnė garbingą antrąją vietą.

Iš “JTK Grizlis” atvykę jaunių bei jaunimo komandos užėmė pirmas vietas, o pati “JTK Grizlis” vadovė bei Lietuvos jėgos trikovės federacijos teisėja Ala Sketerinė juokavo, jog: “Atvažiavome į čempionatą, pasiėmėme visus prizus ir išvažiavome,”. Prizininkai buvo apdovanoti diplomais bei medaliais, o absoliutūs nugalėtojai namo parsivežė ir laimėtojų taures. Taipogi čempionato metu “JTK Grizlis” atstovavę Arminas Kondratenko ir Greta Spundzevičiūtėlaikė praktinį jėgos trikovės federacijos teisėjo egzaminą ir tapo oficialiais antros kategorijos Lietuvos jėgos trikovės teisėjais.

Ala Sketerienė primena jog Rokiškio kultūros centre birželio 16-17 dienomis vyks atviras klasikinio štangos spaudimo čempionatas, kuriame laukiama daug dalyvių iš įvairių Lietuvos bei Europos miestų. Į čempionatą registruotis ir burtis į Rokiškio komandą galima telefonu 861279952.