Kvalifikacinio Lietuvos galiūnų čempionato etape - jūžintiškio Dainiaus Repšio pergalė (0)

Publikuota: 2018-06-08 Kategorija: Sportas
Kvalifikacinio Lietuvos galiūnų čempionato etape - jūžintiškio Dainiaus Repšio pergalė
Dešinėje Dainius Repšys

Jūžintiškis Dainius Repšys, ankščiau pergales skynęs jėgos trikovės čempionatuose, birželio 3 d. labai sėkmingai pasirodė Kvalifikacinio Lietuvos galiūnų čempionato etape ir surinkęs 69,5 taško tapo etapo nugalėtoju. Nuolatinės treniruotės, varžybos bei be proto sunkūs daiktai – jau kelerius metus yra nuolatiniai mūsų krašto sportininko palydovai.

Rungtyse ir didžiuliai svoriai, ir traumos

Birželio 3 d. Tauragėje vykusiose Kvalifikacinio Lietuvos galiūnų čempionato etape viso pasirodė 15 dalyvių. Po pirmų trijų užduočių – 360 kg sveriančios padangos vertimas, rąsto kėlimas, 320 kg nąsčių nešimas – etape liko dvylika dalyvių. Deja, ketvirtoji užduotis net 9 varžybų dalyviams pasirodė neįveikiama – „Ford Mustang“ automobilį atkėlė tik trys dalyviai: D. Repšys, A. Jokūbaitis ir K. Aleksandravičius. „Atsimenu  prieš du metus vykusias varžybas Trakuose, kuriose reikėjo atkelti tą patį automobilį, kurį taipogi atkėlė tik trys varžybų dalyviai, tarp kurių buvau ir aš. Galiu pripažinti, jog automobilis tikrai be galo sunkus, tačiau pasirodo, jog jį pakelti – visgi įmanoma,“ – šypsojosi pašnekovas.

Po didžiajai daliai dalyvių neįveikiamos užduoties, likusiems dalyviams liko dvi užduotys: lagaminų nešimas, kurių svoris buvo po 135 kg kiekvienoje rankoje bei 140 kg svorio akmens kėlimas per 130 cm aukštį. “Akmenį privalėjau perkelti 7 ar daugiau kartų, kad užduotyje būčiau antras, o bendroje įskaitoje tapčiau viso etapo nugalėtoju. Ir štai – pirma vieta mano,” – juokėsi D. Repšys.

Kaip teigė kraštietis sportininkas, pirmas dvi vietas užėmę galiūnai keliauja į pabaltijo čempionatą. Tačiau D. Repšys į čempionatą vykti atsisakė. “Keldamas akmenį pasitempiau bicepso raumenį, o ne pilnu pajėgimu tokio lygio čempionate rodytis tikrai nenoriu, nes žadamos tikrai stiprios varžybos. Noriu reabilituotis, ruoštis kitoms varžyboms, o savo kelialapį į pabaltijo čempionatą “padovanojau” trečios vietos nugalėtojui,” – sakė pašnekovas.

Tai ne pirmoji nugalėtojo taurė D. Repšio namuose - po traumos į sportą grįžęs galiūnas 2017 metų rudenį laimėjo veteranų varžybas Baltarusijoje.

Iš jėgos trikovės į galiūnus

Kaip pasakojo pats D. Repšys jo, kaip sportininko, karjera prasidėjo Rokiškio rajono atletinės gimnastikos klube JTK „Grizlis". „Patys pirmieji žingsniai sportinėje karjeroje prasidėjo gimtajame krašte, kuomet ėmiau atstovauti JTK „Grizlį“ trikovės varžybose,“ – prisiminė D. Repšys. Anot pastarojo, jėgos trikovės varžybose vyriškiui sekdavosi labai gerai, pavyko pagerinti net du Lietuvos rekordus: prieš ketverius metus pasiekto Lietuvos rekordo štangos atkėlimo veiksme (333kg) svorio kategorijoje iki 120 kg vis dar niekam nepavyko pagerinti. Antrasis sportininko rekordas štangos spaudimo veiksme buvo pagerintas prieš metus. „Taip ir turi būti, juk rekordai ir yra tam, kad juos kažkas pagerintų,“ – komentavo D. Repšys.

Sportininką prisijungti prie galiūnų įkalbino Lietuvos jėgos trikovės čempionas, rokiškietis Darius Šukys. „Prie galiūnų prisidėti nelabai norėjau, nepasitikėjau savo jėgomis, sakiau, jog tai – ne man. Tačiau D. Šukys primygtinai reikalavo išbandyti jėgas Savicko sporto klube. Sutikau tik su viena sąlyga – jog jei vyksiančiose varžybose liksiu paskutinis, tai ir bus vienas vienintelis mano, kaip galiūno, pasirodymas,“ – prisiminimais dalijosi iš Rokiškio krašto kilęs sportininkas. Tačiau pastarojo pasirodymas 2012 m. vykusiose galiūnų varžybose pranoko paties lūkesčius – iš 12 dalyvių liko 6-as. „Užėmęs 6-ą vietą supratau, kad nėra čia taip sunku ir ėmiau ruoštis ne tik trikovės, bet ir galiūnų varžyboms,“ – prisiminė kraštietis sportininkas.

Deja, medalius bei pergales jėgos trikovėje rinkęs D. Repšys suprato, jog ruošdamasis ir jėgos trikovės, ir galiūnų varžyboms nesugeba nei vienoms, nei kitoms pasiruošti pilnu pajėgumu, o to pasekoje – nesėkmės varžybose. „Trūko poilsio, varžybos sekdavo vienos po kitų, todėl nusprendžiau, kad jėgos trikovę paliksiu jaunimui – juk jiems čia sekasi daug geriau,“ – kalbėjo D. Repšys.

Nusprendęs savo, kaip sportininko karjerą tęsti galiūnuose D. Repšys ėmė aktyviai ruoštis varžyboms – kasmet žymiai patobulėdavo, didėjo galiūno pakeliami svoriai. „Ėmiau lipti senbuviams ant kulnų, o kai kuriose rungtyse juos net aplenkdavau. O dabar tampu tikrai rimtu galiūnu, tačiau mano planuose – dar didesni pasiekimai,“ – pokalbį užbaigė Dainius Repšys.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą