Švenčių bumas Rokiškyje nesibaigia: Bajoruose kovo 11 dieną - antroji Žiemos šventė (0)

Publikuota: 2018-03-07 Kategorija: Renginiai
Švenčių bumas Rokiškyje nesibaigia: Bajoruose kovo 11 dieną - antroji Žiemos šventė
Asm. archyvo nuotr. / Vienas iš šventės organizatorių Aidas Kandroška su dukra Austėja Kandroškaite

Kovo 11-tąją vyks antroji šių metų Žiemos šventė Bajoruose, kurią organizuoja „Rokiškio ekstremalaus sporto klubas“. Nemokamoje žiemos ventėje vyks komandinės automobilių lenktynės, žiūrovai ir dalyviai bus vaišinami sriuba, koše ir arbata. Tai jau ketvirtoji 2018 metais vyksianti motorinių transporto priemonių šventė Rokiškio rajone. Apie planuojamą šventę pasakojo vienas iš jos organizatorių.

 Kas mėnesį – po šventę?

 Nors vieno ir šventės organizatorių teigimu, šventė Lietuvos mastu nėra unikali, nes panašaus pobūdžio lenktynės vyksta Trakuose Tačiau Rokiškyje ir jo rajone tokio tipo pramoga sulaukė tikrai didelio dalyvių ir žiūrovų susidomėjimo. Paklaustas, ar tai pirmoji tokia šventė Bajoruose, vienas iš organizatorių atsakė, kad šventė jau vyko šių metų vasario 16 dieną ir pritraukė tikrai nemažą būrį žiūrovų ir norinčiųjų dalyvauti. Ši, antroji šventė Bajoruose, vyks ateinantį sekmadienį, kovo 11 d. “Kadangi šventė sulaukė gan didelio susidomėjimo, į pirmąsias varžybas užsiregistravo net 11 komandų, planuojame ją rengti kiekvieną mėnesį, visus ateinančius metus” – apie planus kalbėjo organizatorius.

 Nugalėtojai laimi prizus, tačiau netenka automobilio

Kadangi varžybos komandinės, kiekvienoje komandoje turi būti po tris grupės narius: viena moteris ir du vyrai. Komandos turi turėti pavadinimą, apipavidalintą automobilį su paprastomi padangomis. Visų komandų moterys burtų keliu išsidėsto važiavimo eiliškumą. Pirmoji Juozapavos kaime 6 trasos ratus, kurio kiekvienas yra beveik kilometro ilgio, apvažiavusi – stoja į pirmąją važiavimo vietą pagal šachmatų schemą, antra – į antrąją ir t.t. Antrąjį etapą važiuoja vienas iš vyrų, tokiu pat principu, tik šįkart važiuojama 2-3 trasos ratus. Trečiuoju etapu važiuoja antrasis grupės vyras, ir, kadangi trečiasis etapas yra paskutinis, pirmas šį etapą įveikęs vairuojas gali džiaugtis visos komandos pergale. Nugalėtojai apdovanoji taurėmis, diplomais ir asmeniniais prizais. Tačiau tuo viskas nesibaigia. Įdomiausia tai, kad varžybų pirmosios vietos prizininkas laimi 400 Eurų, tačiau iš jo “atimama“ jo transporto priemonė, kurią gali įsigyti bet kuris norintįsis. Kadangi varžybos komandinės, čia išlieka netikėtumo faktorius – jei vienam iš komandos narių važiuojant sugenda automobilis ar atsitinka kitų netikėtų problemų – iš varžybų iškrenta visa komanda.

Nors oficiali registracija vyks ir renginio dieną, šiuo metu jau yra užsiregistravusios 7 komandos. “Tikimės, kad komandų skaičius išaugs iki 20, nes pajautėme, kad dalyvauti norinčiųjų – daug” – apie skaičius kalbėjo vienas organizatorių.

Siūlo nepersistengti

Taip pat pagrindiniai varybų organizatoriai “Rokiškio ekstremalaus sporto klubas” rekomenduoja nepamiršti, kad iš nugalėtojų bus paimamas automobilis ir nepersistengti su transporto priemonės tobulinimu, nes visi dalyvių automobiliai bus vertinami vienodai – po 400 Eurų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą