Tarptautinėje muziejų idėjų-edukacinių programų mugėje linksmos pamokos, puiki nuotaika ir muziejininkų darbai (1)

Publikuota: 2019-05-25 Kategorija: Renginiai
Tarptautinėje muziejų idėjų-edukacinių programų mugėje linksmos pamokos, puiki nuotaika ir muziejininkų darbai
Rokiškio Sirena nuotr. / Tarptaurinė muziejų įdėjų-edukacinių programų mugė

Saulėta gegužės šeštadienio popietė subūrė kraštiečius ir miesto svečius į dar vieną Lietuvos kultūros sostinės organizuojamą renginį. Tarptautinė muziejų įdėjų-edukacinių programų mugė, skirta Muziejininkystės mėnesiui, vyko Rokiškio krašto muziejaus erdvėse. Visiems žinoma ir vienu gražiausiu Rokiškio simboliu laikoma vieta tam puikiai tiko: etnografiniuose pastatuose edukatoriai pristatė vaistažoles ir jų antpilus, kiti demonstravo akmens apdirbimo meną, klėtelės kvietė užsukti juostų pinimo, siuvinėjimo, medžio drožimo, saldūmynų mylėtojus, o tvarkinga ir prižiūrėta Rokiškio dravo aplinka siūlė pasilepinti oru ir gamta.

Žmonių draugijoje, po atviru dangumi kupiškėnas Vytautas Jasinskas demonstravo akmens skulptūrų subtilybes. Jo darbai puošia ne tik paties autoriaus namus, bet puikuojasi įvairiuose Lietuvos miestuose: Zarasuose, Kupiškyje, Vilniuje ir kitur. Savo gyvenimą šiam amatui pašventęs vyras teigė, jog tai jį džiugina, jo skulptūras žmonės perka ir domisi: ,,Jau keturiasdešimt metų iš akmens gaminu skulptūras ir puošiu ne tik miestus, bet ir žmonių namus. Jomis yra susidomėjusi net pati Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė,"  juokavo Vytautas Jasinskas. Paklausus, ar klientų negąsdina skulptūrų kainos, pašnekovas tvirtino, kad akmuo amžinai gyvuojantis dalykas, tai ilgalaikė puošmena ir investicija. 

Akmens skulptorius Vytautas Jasinskas

Humoro jausto nestokojo muziejininkas Giedrius Kujelis. Šypsodamasis kvietė visus vyrus nepraeiti pro šalį ir savo mylimoms moterims pagaminti žalvarinius papuošalus, teikdamas, kad savo moteris reikia puošti. 

Muziejininkas Giedrius Kujelis

Jaukioje dvaro aplinkoje netrūko ir svečių iš Latvijos, kurie taip pat kvietė pasigrožėti jų vienokiu ar kitokiu amatu. Moterys Ligita ir Rasma iš Latvijos pasakojo smalsuoliams apie jų pačių ruošiamus žolelių antpilus, verdamas uogienes bei arbatas. Vienos iš jų skirtos peršalimo ligoms gydyti, kitos malšina nuovargį, stresą, gerklės skausmą, o uogienių norėjo paragauti kone kiekvienas praeivis. 

Ligitos ir Rasmos uogienių ir žolelių antpilų kampelis

Atokesnėse nuo dvaro erdvėse buvo galima išvysti tikras edukacines pamokas vaikams ir suaugusiems. Kantriai apie savo amatą pasakojo ir mokė vaškinių žvakių liėjėja, molinių ąsočių meistras, medžio drožėjai, juostų pinėjos ir audėjos, veltinukų vėlimo mokytojos, vasara dvelkiančių atvirukų gamintoja.

Danutės Stočkuvienės vėlimo pamoka

Lepinami pavasariškos saulės ir vėjo, rokiškėnai ir miesto svečiai galėjo ne tik pasimokyti amatų, pasigrožėti gamta, bet taip pat pasiklausyti atvykusio pučiamųjų dūdų orkestro. Buvo iš ties turininga ir įdomi Rokiškio dvaro popietė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video