Rajono visuomenę kviečia į talką (5)

Publikuota: 2018-10-31 Kategorija: Renginiai
Rajono visuomenę kviečia į talką
Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose nuotr. / 506-osios kuopos kariai savanoriai atstato Obelių šilo bunkerį.

Obelių šilo mūšis – vienas reikšmingiausių Lietuvos partizanų mūšių. 2003 m. Obelių šile buvo atkurta Laisvės kovotojų stovykla: apkasai, įtvirtinimai, bunkeris. Deja, laikas negailestingas: bunkeriui reikia remonto. Tradiciškai, prie jo atstatymo prisidės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios kuopos kariai. Į bendrą talką lapkričio 17 d. kviečiami visi, neabejingi Lietuvos laisvės kovų paveldui.

Talkos valandos nenurodytos, nes rokiškėnai kariai savanoriai bunkerį tvarkys nuo ankstaus ryto. Talkininkai kviečiami prisijungti prie karių jiems patogiu laiku.
Jau žinoma, kad talkoje dalyvaus obeliečiai moksleiviai, kurie ne tik talkins, bet ir įamžins bunkerio atstatymo akimirkas.
Obelių šilo mūšis įvyko 1945 m. liepos 13 dieną.  Obelių šilo Mažeikių ir Rudžionių miške įvyko partizanų mūšis su reguliaria sovietine kariuomene, kuri buvo pasitelkta vietinių stribų sustiprinimui. Mūšyje dalyvavo 50 partizanų, kuriems vadovavo Balys Vaičėnas. Partizanų stovyklą bandė užimti kariai iš NKVD 137-ojo šaulių pulko ir stribai iš Antazavės valsčiaus stribyno. Partizanai mūšio metu pranoko kareivius taktiniu požiūriu ir sėkmingai be nuostolių pasitraukė. Tuo tarpu kariuomenė patyrė nemažus gyvosios jėgos nuostolius.
Šis mūšis Laisvės kovų istorijai yra labai reikšmingas: po jo tapo akivaizdu, kad didelėmis stovyklomis ilgai išlikti partizanai negalės, ir jie ėmė skaidytis į mažesnius būrius.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą