Jaunimo politikos stiprinimo gairės įtvirtintos rezoliucijoje (0)

Publikuota: 2017-03-27 Kategorija: Renginiai
Jaunimo politikos stiprinimo gairės įtvirtintos rezoliucijoje
Organizatorių nuotr. / Konferencijoje netrūko teigiamų emocijų ir diskusijų.

Kovo 23 d. rajono savivaldybėje vyko pirmoji konferencija „Jaunimo politikos stiprinimas Panevėžio regione“. Renginio idėjos autoriai – Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga „Apvalusis stalas“. „Norėjome sukviesti Jaunimo reikalų tarybų atstovus pasidalinti gerosiomis patirtimis. Tačiau susirinkus į Tarybą, idėja įgavo kur kas didesnį mastą“, – teigė Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Tadas Barauskas. Konferencijos tikslas – aptarti jaunimo politikos situaciją Panevėžio regiono savivaldybėse.

Rokiškio jaunimas nemiega

Pranešimus skaitė ir gerąja patirtimi dalinosi Biržų, Panevėžio miesto bei rajono, Pasvalio, Kupiškio ir Rokiškio rajonų atstovai. Jaunimo politikos situaciją rajone pristatė Rokiškio rajono jaunimo nevyriausybinių organizacijų sąjungos „Apvalus stalas“ valdybos narė Asta Jasiūnaitė. Pasak jaunosios aktyvistės, rengiant pranešimą buvo orientuotasi į du dalykus, kuriuos sėkmingai pavyko įgyvendinti. Pirmiausia, rajono Tarybai sėkmingai pristatyta Jaunimo reikalų tarybos ir „Apvalaus stalo“ veikla. Pasak A. Jasiūnaitės, „Apvalusis stalas“ vienija 6 jaunimo organizacijas, kurių bendras tikslas – viešinti jaunimo politiką ir jos įgyvendinimą Rokiškio rajone, atstovauti ir vienyti Rokiškio rajono jaunimą ir stiprinti organizacijų narius, užtikrinti veiklos tęstinumą ir vystyti vidinę kultūrą, formuoti vietinę jaunimo politiką ir siekti jos įgyvendinimo.
Kitas svarbus žingsnis – jau nuo kovo 1 d. rajono mokiniams, vykstantiems už Rokiškio rajono ribų, pateikus Rokiškio rajono mokinio pažymėjimą, yra taikoma 45 proc. nuolaida bilietui važiuoti Rokiškio autobusų parko autobusais tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutais. „Rokiškio autobusų parko valdyba vienbalsiai priėmė sprendimą taikyti minėtą nuolaidą pateikus Rokiškio rajono moksleivio pažymėjimą visomis savaitės dienomis“, – antrino T. Barauskas. Šis sprendimas dėl suteiktos nuolaidos itin svarbus jaunimui. 40 proc. nuolaidą mokiniams iki šiol taikė tik UAB „Mažeikių autobusų parkas“.

Vieni kitus ne tik išklausė, bet ir kartu dirbo

Išklausę visus pranešimus, konferencijos dalyviai susiskirstė į šešias grupes, kuriose diskutavo apie savanorystės modelį savivaldybėje, jaunimo organizacijų/jaunimo grupių stiprinimą ir plėtros galimybes, jaunimo reikalų tarybos vaidmens stiprinimo galimybes įgyvendinant jaunimo politiką savivaldybėje, gerosios praktikos pavyzdžius, jaunimo garantijų iniciatyvos tinklo savivaldybėje plėtros galimybes, atviro darbo su jaunimu (mobilaus, gatvės, per sportą, kultūrą ir kt.) perspektyvas ir galimybes bei apie tai, kaip jaunimo politikos įgyvendinimas savivaldybėje gali padėti susigrąžinti jaunimą. Visos darbo grupės pateikė diskusijoje išsakytų nuomonių apibendrinimus, kurie sugulė į oficialią konferencijos rezoliuciją. Pasirašytos net 9 rezoliucijos, kurios iškeliavo į kitus rajonus, Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją bei Lietuvos jaunimo organizacijų tarybą (LiJOT).

Dar didesnis dėmesys jaunimui

Siekdami skatinti savanorišką veiklą, konferencijos dalyviai siūlo savanoriškos veiklos idėją perteikti suprantama kalba, ugdant jaunimo ir organizacijų sąmoningumą. Siekdami užtikrinti jaunimo organizacijų plėtros galimybes, siūloma stiprinti bei skatinti jaunų žmonių vienijimąsi į organizacijas ir sukurti nuolatinę konsultavimosi su jaunais žmonėmis sistemą rajono savivaldybėse. Norima, kad rajono savivaldybių biudžetuose būtų numatyta pastovi procentinė dalis, skiriama jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų veikloms ir instituciniam stiprinimui. Siekdami stiprinti Jaunimo reikalų tarybos vaidmenį, įgyvendinant jaunimo politiką savivaldybėje, siūloma per metus pateikiant tris pasiūlymus savivaldybės tarybai, koordinuoti tarpinstitucinį bendradarbiavimą ir iš esmės užtikrinti JRT funkcijų įgyvendinimą.
Siekdami skatinti Jaunimo garantijų iniciatyvos tinklo savivaldybėje plėtrą, konferencijos dalyviai siūlo savivaldybių administracijoms stiprinti vietos savivaldos institucijų, socialinių darbuotojų, bendruomenių, seniūnų, seniūnaičių ir kt. įsitraukimą, padedant jaunimo garantijų koordinatoriams rasti nedirbančius ir nesimokančius jaunuolius. Taip pat suprasdami jaunimo skaičiaus mažėjimo problematiką regione, dalyviai siūlo egzistuojančių talentų programų pagrindu pritaikyti geruosius pavyzdžius pagal savivaldybių poreikius, kurti patrauklias viešinimo kampanijas, siekiant propaguoti mažesnių savivaldybių ir miestų jaunoms šeimoms svarbą.
Lengvinti verslo sąlygas jaunimui, taikant mokestines lengvatas, kuriant verslo inkubatorius ir organizuojant verslo pradžios konsultacijas. Siekiant kokybiško darbo su jaunimu plėtros ir darbo su jaunimu formų įgyvendinimo įvairovės, Panevėžio regiono savivaldybėms užtikrinti nuolatinį ir sistemingą jaunimo darbuotojų kompetencijų kėlimą. Siekiant užtikrinti kokybišką jaunimo organizacijų veiklą, skatinti dvišalį bendradarbiavimą tarp savivaldybių administracijų ir organizacijų, dirbančių su jaunimu, kurio metu savivaldybės administracija suteikia „stogą“ bei reikiamų išteklių jaunimo organizacijoms, kuriose jaunas žmogus galėtų ugdytis lyderio savybes ir kompetencijas per aktyvią savanorišką ir projektinę veiklą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video