Investuodami į jaunimą tikisi skatinti ekonomiką, gerinti demografinę padėtį (0)

Publikuota: 2017-03-29 Kategorija: Renginiai
Investuodami į jaunimą  tikisi skatinti ekonomiką, gerinti demografinę padėtį
J. Daščioraitės nuotr. / Lektorius M. Vidugiris susirinkusiuosius skatino nebijoti imti iniciatyvą į savo rankas.

Jaunimo garantijoms viešinti verslas kartu su viešuoju sektoriumi įgyvendina projektą „Naujas komunikavimo ir bendradarbiavimo modelis informavimui apie Jaunimo garantijų iniciatyvą“. Rugsėjį Lietuvos darbo birža, viena iš projekto partnerių, startavo  su renginių ciklu „Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali!“ Kovo 23-ą dieną šis renginys pasiekė ir Rokiškio rajono jaunuolius. Rokiškio jaunimo darbo centre, visą dieną trukusiuose užsiėmimuose renginyje dalyvavę jaunuoliai turėjo galimybes plėsti pažinčių ratą, geriau pažinti save, o svarbiausia – sužinoti, kad gali!
Kovo 23-ąją Rokiškio jaunimas dalyvavo Panevėžio teritorinės darbo biržos Rokiškio skyriuje vykusiame renginyje „Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali!”. Lietuvos darbo biržos ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos organizuojamuose renginiuose, kurie neaplenkė Rokiškyje dalyvavo 20-29 m. jaunuoliai.
Lietuvos darbo birža, siekdama padėti jaunimui sėkmingiau pereiti iš švietimo sistemos į darbo rinką ir prisitaikyti prie jos pokyčių, nuo 2014 m. sausio 1 d.  įgyvendina Jaunimo garantijų iniciatyvą. Pastarosios tikslas – užtikrinti, kad visi jaunuoliai iki 29 m. amžiaus per keturių mėnesių laikotarpį nuo darbo netekimo arba formaliojo mokymosi užbaigimo gautų pasiūlymą dirbti, toliau mokytis, atlikti praktiką arba stažuotę. Europos Sąjungos Taryba yra pateikusi rekomendacijas dėl „jaunimo garantijų”. Tik investuojant į jaunų europiečių žmogiškąjį kapitalą bus gauta ilgalaikės naudos ir skatinamas tvarus ir integracinis ekonomikos augimas.

Nebijoti ieškoti savęs
Jaunimo garantijos – tai ne tik skambus šūkis. Susirinkusieji turėjo unikalią galimybę susipažinti su jaunimo garantijomis per patyriminį dinaminį užsiėmimą, naudojant kūrybines ir struktūrines užduotis. Paskaitą organizavo profesionalus lektorius, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantas Mindaugas Vidugiris. Užsiėmimų metu buvo atliekamos kūrybinės užduotys, paremtos „Geshtalt“ terapijos bei patyriminio mokymosi teorijos principais. Lektorius kėlė klausimą, kodėl jauni žmonės neturi darbo Lietuvoje. Apkeliavęs beveik visą Lietuvą, M. Vidugiris teigė atsakęs į šį opų klausimą. „Darbas neateis pas tave. Jūs turite eiti „pas darbą“, – paskaitą pradėjo lektorius.
M. Vidugiris jaunuoliams patarė, kaip pradėti ieškoti darbo, kaip jį rasti, negailėjo patarimų ir iš asmeninės patirties darbo pokalbiuose. „Beveik pesę metų lankiausi vien tik darbo pokalbiuose. Dabar jau žinau, ko iš manęs pokalbyje bus reikalaujama, norima sužinoti, kaip pateikti save. Nesu elektrikas, tačiau po darbo pokalbio sulaukiau pasiūlymo juo dirbti. Savaime aišku, teko atsisakyti“, – įspūdžiais dalinosi pašnekovas. Svečias patarė keisti esamą požiūrį, kad vos pradėjus dirbti, norima uždirbti milijoną ir viską pradėti nuo pradžių. Savanorystė – puikus būdas įgyti patirties ir žinių. Merginoms ir vaikinams jis patarė nebijoti darbuotis įmonėje negaunant atlygio. „Dirbdami šalia specialistų įgysite neįkainojamos patirties, žinių. Būtent žinių, naujų patirčių bagažas – brangiausia prekė. Pasiseka tik tiems, kurie klydo, klysta ir dar klys“, – dėstė M. Vidugiris.
Klaidą, kaip sėkmės garantą įvardijęs lektorius teigė, jog darbo ieškantys asmenys nelinkę judėti iš vienos vietos į kitą. Ieškant darbo susikoncentruojama į vieną rajoną. Tačiau būtent jame, kaip taisyklė, tokio darbo pasiūlymo nėra, o kituose rajonuose – gal net ne vienas“, – dėstė lektorius. Pasak pašnekovo, jauniems žmonėms reikia nebijoti susidurti su iššūkiais. Lektorius akcentavo, kad būtent naujos pažintys, bendravimas su žmonėmis taip pat praplečia įsidarbinimo galimybes. „Užsiėmimų metu bendravote su penkiais skirtingais žmonėmis. Dauguma patvirtino, kad su kai kuriais bendrauti buvo gana įdomu. Tačiau rankų miškas ištirpo paklausus, ar po šio renginio, neoficialioje aplinkoje dar susitiksite su kuo nors iš čia esančių ir išgersite bkavos. Bendravimas, nauji žmonės taip pat puiki alternatyva CV siuntimui. Galbūt naujai sutiktas žmogus pažinos įmonės vadovą, kuris kaip tik ieško vienokio ar kitokio specialisto. Ir jūs staiga gausite norimą darbą neišsiuntę nei vieno gyvenimo aprašymo“, – mokė M. Vidugiris.

Skatino būti aktyviais ir nepraleisti galimybių
Paskaitos metu lektorius stengėsi sukaktyvinti jaunimą būti aktyviems, nebijoti imtis iniciatyvų ir naujų iššūkių. Sprendžiant užduotis, ne vienas susimąstė ir pabandė paieškoti savęs, įvertinti norus, lūkesčius bei priartėti prie relaybės. „Jeigu norite to, ko niekada neturėjote, darykite tai, ko dar niekada nedarėte“, – jaunimą drąsino lektorius. Jis negailėjo ir gyvenimiškų patarimų, kad darbą reikia dirbti, o ne jį imituoti. Dažnai darbant neskaičiuojamos valandos. Tačiau kantrybė ir įdirbis anksčiau ar vėliau duoda vaisių – augančias pajamas, kilimą karjeros laiptais. Viskas prasideda ne nuo tūkstantinių sumų, o nuo savanorystės, nedidelio atlyginimo. Jeigu pastangos ir rezultatai akivaizdūs – būsite įvertinti ir pastebėti“, – kalbėjo Mindaugas Viduguris.
Laukiant protų mūšio, renginio dalyviai patvirtino, kad sužinojo naudingos informacijos ir turiningai praleido laiką. Po pertraukėlės, apsiskirstę į kelias grupes jaunuoliai dalyvavo protų mūšyje „Ar esi interneto guru?“, kurį organizavo Utenos JDC  vedėja Virginija Jurevičienė. Papietavus ir atgavus jėgas kavinėje „Svaja“, labiausiai suinteresuoti susirasti darbą jaunuoliai apsilankė Rokiškio kraštą garsinančioje ir sėkmingai dirbančioje AB „Rokiškio sūris“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video