Iškilmingai palaiminta atnaujinta 1919-20 m. Laisvės kovose žuvusių karių kapavietė Rokiškyje (0)

Publikuota: 2018-10-29 Kategorija: Renginiai
Iškilmingai palaiminta atnaujinta 1919-20 m. Laisvės kovose žuvusių karių kapavietė Rokiškyje
„Rokiškio Sirenos“ archyvo nuotr. / Karių kapus laimino Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos vikaras Dainius Matiukas

Sekmadienį Rokiškio senosiose kapinėse iškilmingai pašventinta atnaujinta 1919-20 m. žuvusių karių kapavietė. Ją laimindamas, Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos vikaras Dainius Matiukas sakė, kad Lietuvos šimtmečio istoriją vadinti tik sėkmės istorija neteisinga – lygiai pusė to laiko mūsų tautai buvo tik skausmas ir ašaros. Ir apie tai liudija šių laisvės gynėjų kapai.

Kaip sakė tris dešimtmečius šių kapų priežiūra besirūpinanti Rimantė Norvaišienė, tai paskutinioji atnaujinta 1919-20 m. žuvusių karių kapavietė mūsų rajone bei aplinkiniuose Latvijos miestuose. Ji ta proga pranešė, kad nuo Naujųjų metų rūpestį karių kapais perleis jaunesniems talkininkams.
O besirūpinančių Laisvės kovose žuvusiųjų atminimu netrūksta: kasmet ir ne po kartą juos lanko ir šiandieniniai kariai, Rokiškyje veikiančios Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios kuopos kariai savanoriai, taip pat jaunieji skautai, šauliai, pilietiški žmonės.
Šie kapai svarbūs ne tik kaip istorinės atminties liudytojai: jie Atgimimo metais budino mūsų rajono žmonių istorinę sąmonę, skatino pažinti ilgus dešimtmečius slėptą tiesą apie mūsų valstybę.
„Rokiškio Sirenos“ inform.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą