Rajono tarybos posėdyje išeinanti savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja pasiųsta... pas Jencių (foto) (8)

Publikuota: 2018-06-29 Kategorija: Politika
Rajono tarybos posėdyje išeinanti savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja pasiųsta... pas Jencių (foto)
Monikos Meilutės nuotr. / D. Kondratenkienė

Birželio  29 d. vykęs tarybos posėdis vyko sklandžiai – patvirtinti visi tarybos darbotvarkėje buvę klausimai, iš kurių tik keletas sukėlė tarybos narių diskusijas. Matyt lauke tvyrantis karštis bei atostogų kvapas ramino tarybos narius ir skatino posėdį kuo greičiau užbaigti.

Tarybos posėdis prasidėjo labai gražia gaida – buvo pasveikinti Rokiškio krašto sporto bei meno atstovai. Pirmieji padėkos raštus bei nugalėtojų taures atsiėmė Obelių, Panemunėlio bei Juodupės seniūnai, už tai jog Panevėžio apskrities savivaldybių žaidynių metu iškovojo prizines vietas. Rokiškio rajono meras čia negailėjo replikų, jog nugalėtojai galėjo svečiams truputį nusileisti, o ne susirinkti visus prizus. Taip pat gėlių puokštę įteikti meras nepamiršo ir Lietuvos klasikinio štangos spaudimo varžybų nugalėtojai – Žanetai Skavičienei bei jos trenerei Alai Sketerienei pridurdamas, jog jei pastarajam prireiks kokios nors pagalbos – būtinai kreipsis į sportininkę, nes čempionate Ž. Skavičienė tapo nugalėtoja ne tik Rokiškio krašto, bet ir visos Lietuvos mastu. Gėlėmis bei sveikinimo žodžiais apdovanota buvo ir Rokiškio krašto kaimo rašytojų atstovė Vida Papaurėlienė gavusi Lietuvos kaimo šviesuolio vardą, su džiaugsmo ašaromis akyse, vietoj padėkos žodžių deklamavo savo kūrybą.

Daugiausiai diskusijų sukėlė klausimas dėl žemės nuomos mokesčio bei taikomų lengvatų. Klausimą lydėjo Egidijaus Vilimo komentaras ar niekas nesiruošia lengvatų taikyti atsižvelgdami į žmogaus finansinę padėtį, fizines galimybes, o po išsakyto komentaro nusišalino nuo klausimo svarstymo ir paliko salę. Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis taipogi nepasikuklino ir diskusiją apie tai, jog žemę naudoja ir daugiabučių namų gyventojai palydėjo replika skirta V. Jociui: „Vitalijau, o ką, negalėtum laiptinėje miegoti?“. Tarybos nariai nubalsavo prieš 1,5% mokesčio dydį, tačiau 13 tarybos narių pasisakius už Irmanto Tarvydžio pasiūlytą 2% dydžio mokestį klausimas buvo priimtas (13 tarybos narių pasisakė už, 4 prieš, 3 susilaikė, 1 nebalsavo).

Tarybos posėdžio metu pritarus daugumai narių iš einamų pareigų buvo atleista Kriaunų pagrindinės mokyklos direktorė Stasė Idienė, Panemunėlio universalaus daugiafunkcio centro direktorė Laima Samuilovienė ir Kavoliškio mokyklos-darželio direktorė Dainora Mineikienė, kuri, pritarus daugumai tarybos narių, skiriama į Juodupės gimnazijos direktorės pareigas.

Tarybos narius labai stebino Stasio Meliūno pristatymas klausimų, kuriuos pastarasis pristatė trumpai ir aiškiai. „Tik tiek, Stasy? Visada toks plepus, o kas čia dabar...?“ – pirmąjį pristatytą S. Meliūno klausimą palydėjo kolegų komentaras.

Didesnių diskusijų sulaukė tik priešpaskutinis klausimas dėl Danguolės Kondratenkienės atleidimo iš einamų pareigų, iš kurių pastaroji išeina savo noru. E. Vilimas aršiu tonu ėmė prieštarauti klausimą pristačiusiai Daivai Jasiūnienei bei A. Vagoniui dėl to, jog nesvarbu, ar iš darbo išeinama savo noru ar ne, klausimas turi būti svarstomas pagal įstatymą slaptu balsavimu. Klausimas buvo priimtas 16 narių pritarimu. D. Kondratenkienę sveikinant laimėjus konkursą į Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorės pareigas. Sveikinimą lydėjo tarybos narių plojimai bei A. Vagonio komentaras palydėtas skardžiu juoku: “Kaip sakoma, iš Jenciaus atėjus, pas Jencių ir grįši”.

Posėdžio pabaigoje buvo pristatytas projektas skirtas sumažinti elektros energijos kaštus, stengiantis taupyti išnaudojamą elektros energijos kiekį už kurios taupymą privatūs ir juridiniai asmenys gaus kompensacijas pagal sutaupytų kW kiekį.

Birželio  29 d. vykusiame posėdyje dalyvavo 22 tarybos nariai. Dėl pateisinamų priežasčių nedalyvavo 3 tarybos nariai. Posėdis baigtas 11:58 val.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą