Antanas Vagonis: Tado Barausko kandidatūros į mero pavaduotojo postą neteiksiu (80)

Publikuota: 2018-02-13 Kategorija: Politika
Antanas Vagonis: Tado Barausko kandidatūros į mero pavaduotojo postą neteiksiu
Nataša Aleksiejeva, Antanas Vagonis ir Tadas Barauskas

   Jau netrumpas laiko tarpas, kai tarp Rokiškio tarybos narių verda intrigos.  Iš postų atleisti  aukšti mūsų rajono pareigūnai: Valerijus Rancevas ir Egidijus Vilimas. Taip pasielgti nutarė socialdemokratai. Jiems pasirodė, kad per mažai turi valdžios ir postų, todėl ir nutarė pereiti į kitą barikadų pusę. Persiskirsto komandos. Vieni kitus išduoda, o vėliau bando šypsotis ir tiesia pasisveikinti ranką. Sako, kad tai normalu, teigiama, kad taip visada politikoje buvo. Manau, kad tuos veiksmus netrukus įvertins rajono rinkėjai.

     Kreipiuosi į Jus, mieli rokiškėnai, dėl sprendimo, kurį turiu priimti artimiausiu metu. Į savivaldybės administracijos direktoriaus postą pasiūlyta teisininkė Nataša Aleksiejava, o į mano pavaduotojo vietą –  rajono socialdemokratų partijos pirmininkas Tadas Barauskas. Už šiuos žmones laiduoja didžioji tarybos narių dauguma. 

   Nataša Aleksejeva nutariau pasitikėti ir teikti jauno žmogaus kandidatūrą į labai atsakingas pareigas, su viltimi, kad ji susitvarkys su iškelta užduotimi.  T. Barauskas man nekelia pasitikėjimo. 

  Dar dirbdamas AB Ūkio banko Rokiškio skyriaus viršininku, buvau pakvietęs T.Barauską dirbti vadybininku, tačiau teko jį atleisti kaip nepatikimą ir nedorą žmogų. Išrinktas rajono meru gavau daug signalų apie nešvarią T. Barausko praeitį iš labai autoritetingų žmonių. Buvęs LR Seimo narys Vytautas Saulis (T. Barauskas dirbo jo patarėju) teigė, kad T.Barauskui galimai verčiantis kontrabanda už visas  kaltes atsakomybę prisiėmė T. Barausko tėvai. Apie tai daug kalbėjo partijos kolegos Algirdas Butkevičius ir Algimantas Sysas, kada Tadas buvo iškeltas kandidatu į  LR Seimo narius nuo socialdemokratų partijos.  Susidarius politinei daugumai,  socialdemokratai delegavo T. Barauską mano patarėju. Apmaudu, tačiau ir vėl išlindo nesąžiningo žmogaus savybės: naudojamas tarnybinis transportas asmeninėms reikmėms ( pasirodo, T. Barauskas direkcijos buvo dėl to ne kartą įspėtas), perkamos gėlės socialdemokratų partijos nariams sveikinti įvairiomis progomis ne iš partijos sąskaitos, o  iš savivaldybės – naudojant mokesčių mokėtojų pinigus.

   Išrinktas partijos pirmininku vėl rezgė planus – intrigas, kurių dėka buvo iš darbo atleistas Rimantas Velykis, nes pasirodo šio posto labai reikėjo jam pačiam. Sunku buvo patikėti, kad jaunas ir perspektyvus politikas jaustų tokį abejingumą ir nebaudžiamumą. Po visų įvykių pareiškus jam nepasitikėjimą, sulaukiau T. Barausko grasinimo, kad jis kartu su socialdemokratais suardys tarybos daugumą. Man buvo iškelta sąlyga – palikti partiją, tuomet socialdemokratai paliktų koaliciją, bet leistų dirbti toliau V. Rancevui ir  E. Vilimui. Prisiimdamas atsakomybę už rajono tarybos darbą, palikau socialdemokratus, tačiau ir vėl buvo pasielgta negarbingai iš socialdemokratų pirmininko pusės. 

  Visada sakiau, kad žmogus turi turėti galimybę pasitaisyti, juk praeities pamokas privalome išmokti ir pasikeisti. Tačiau, pasirodo aš klydau. Visi suteikti pasitikėjimo kreditai buvo sutrypti ir paniekinti. Gerbiami rokiškėnai Tado Barausko kandidatūros į mero pavaduotojo postą neteiksiu.

Gerbiami rokiškėnai, Tado Barausko kandidatūros į mero pavaduotojo postą neteiksiu. Kreipiuosi į visus, kas neabejingas įvykiams, kurie vyksta Rokiškyje - koks tarybos narys geriausiai atstovautų Jus? Perduokite savo žinią ir norus jūsų išrinktiems tarybos nariams. Pagal reglamentą jie turi pasiūlyti man kandidatus. O T. Barauskui noriu palinkėti: darbais nusipelnyti mano, o mano asmenyje ir Jūsų, rajono rinkėjų palankumo. Lauksiu jūsų nuomonės ir asmeniškai telefonu 869650010, el.paštu: a.vagonis@post.rokiskis.lt ar a.ž. facebook’e

 

Antanas Vagonis 

Šiame straipsnyje išdėstyta asmeninė rajono mero Antano Vagonio nuomonė. „Rokiškio Sirena“ redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su išsakyta nuomone.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą