Antanas VAGONIS nori būti „nukryžiuotas“ (44)

Publikuota: 2019-03-09 Kategorija: Politika
Antanas VAGONIS nori būti „nukryžiuotas“
Antano Vagonio Visuomeninio Komiteto nuotr. / Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis

 

Dabartinis Rokiškio rajono savivaldybės meras Antanas Vagonis tiesioginių šalies merų rinkimų pirmajame ture sulaukė didžiausio rokiškėnų palaikymo iš visų septynių kandidatų į rajono vadovus. Tai rodo, jog per ketverius kadencijos metus rinkėjai juo nenusivylė – atvirkščiai, meras išpildė žmonių lūkesčius, todėl jie nori suteikti galimybę šiam politikui ir toliau dirbti Rokiškio krašto labui. A. Vagonis tikisi, kad rinkėjai jam bus palankūs ir antrajame mero rinkimų ture.

 

Palaikė paprasti žmonės, ne politikai

 

– Pone Mere, tikėjotės tokio rezultato?

 – Tikėjausi, atliktų apklausų prognozės buvo panašios. Tačiau labai jaudinausi laukdamas rezultato, juk visus ketverius metus oponentų buvau juodinamas, o tai neigiamai veikia rinkėją. Prieš mane nusitaikė šeši stiprūs kandidatai, už jų nugarų – partijos ir Seimo nariai, tad buvau pasiruošęs viskam. O padaryti darbai per rinkimus dažnai pamirštami.

Dirbant visada užteko laiko pabendrauti su rajono žmonėmis. Viską dariau skaidriai ir viešai. Kiekvienas kryželis už mane rinkimų biuletenyje – tarsi ištartas „ačiū“ už darbą. Nuostabus jausmas! Kaip parašė viena rokiškėnė: „Nesijaudinkite, mere, mes jus „nukryžiuosim“ J (pažymėsime kryželį – aut. pastaba).“ 

 

– Sklido kalbų, jog dar prieš ketverius metus rajono senieji socdemų vilkai Jūsų labai prašė nekandidatuoti į merus. Tai tiesa?

– Taip, tiesa. Ne tik prašė, bet ir reikalavo. Jau tuo metu socialdemokratai pasidalijo pusiau, gavau tik 52 procentus partijos narių palaikymo, kiti norėjo į merus kelti Vytautą Vilį. Toje partijoje daug gerų žmonių. Šie rinkimai parodė, kad visi senieji vilkai sugrįžo.

 

Sprangus kąsnis seniems politikos vilkams

 

– Jūsų kadencija, ypač iš pradžių, nebuvo „saldi“. Nors meru tapote per pirmuosius šalyje tiesioginius mero rinkimus, sėkmingai startuoti Jums trukdė net partijos, kuriai priklausėte, nariai.

– Tiesa, pradžia buvo labai sunki. Kaip sakė žurnalistai, nė 100 dienų neturėjau ramiai pradėti darbą. Tačiau tas puolimas mane sustiprino. Su valdžia susitapatinusiųjų įpročiai sunkiai pasiduoda pokyčiams. Juk iki šiol bandoma mane „spausti“, kad būtų apeiti įstatymai.

 

– Dabar galite atvirai pasakyti, ko nepažadėjote, nedavėte ar kokį „kranelį užsukote“, kad politikos senbuviai, pasidaliję įtakos sferas ir įpratę rajone jaustis kaip kunigaikščiai savo tėvonijose, taip aršiai susivienijo prieš Jus?

– Ankstesnėje valdžioje vyravo nebaudžiamumas, neatsakingumas. Tai rodo ir gausybė areštų, kratų, įtarimų visoje šalyje. Per mano kadenciją Specialiųjų tyrimų tarnyba Rokiškio rajono savivaldybėje kelis kartus darė dokumentų poėmius. Pirmiausia buvo nušalintas nuo pareigų viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas Rimantas Velykis. Po to rajono savivaldybė pradėjo pirkti darbus net iki 40 procentų pigiau! Iškalbingas faktas... O gal sutapimas? Skaidri konkursų į laisvas darbo vietas politika atvedė į savivaldybę daug jaunų darbuotojų, nesusietų su partijomis, tokių kaip Panemunėlio seniūnė – puiki darbuotoja, Statybos skyriaus vyr. specialistas, atsakingas už kelius, ir kitų. Sąžiningai vykdant konkursus, buvo ir nemalonumų. Kad ir paskutinė problema dėl poliklinikos direktorės Danguolės Kondratenkienės paskyrimo. Ji nepaisė, kad eiti į konkursą neturi teisės. Tačiau „užnugaris“ patikino, jog viską sutvarkys? Tikiu, kad ji gera darbuotoja, bet prieš įstatymą – visi lygūs. Labai sunku išlikti teisingam ir atlaikyti suklaidinto kolektyvo reikalavimus. Pokyčiai nevyksta be pasipriešinimų.

 

Politikoje neturi nei priešų, nei draugų

 

– Į šiuos rinkimus einate jau ne kaip socdemų kandidatas, o savo suburto komiteto lyderis. Naujojoje taryboje turėsite 3 savo komandos narius, kitos partijos ir komitetai – po tiek pat, mažiau arba vos vienu nariu daugiau. Taigi, tarybos sudėtis bus gana marga. Jeigu būsite vėl išrinktas meru, ko imsitės sklandžiam tarybos darbui užtikrinti?

– Komitetą subūriau prieš tris mėnesius iš labai skirtingų, bet labai atsakingų, ambicingų žmonių – netrokštančių postų, turinčių sėkmės istorijų. Turiu didelės vadovavimo patirties, todėl galiu tvirtinti, kad tokio stipraus kolektyvo dar neturėjau. Ačiū rinkėjams už palaikymą.

O kas dėl tarybos, po rinkimų derėsimės ir tarsimės. Nors nėra vienos vyraujančios jėgos, matau labai gerų dėlionių, galinčių prasmingai dirbti rajono žmonių labui. Tikiuosi, kad ir opozicija bus racionali bei darbinga. Pripažįstu klydęs, kai bandžiau dirbti be opozicijos. Dabar suprantu, kad opozicija – didelė pagalba. Žinoma, jei ji – ne iš anksto piktai nusistačiusi. Turiu sugebėjimą braukti brūkšnį ir viską pradėti nuo balto lapo. Politikoje nėra nei priešų, nei draugų, politikoje žmones vienija tikslas.

 

Konkurentas – teistas už smulkią vagystę

 

–  Lietuvos žmonės nesibodi politikų vadinti vagimis, kyšininkais, taip išreikšdami pasibjaurėjimą dėl jų nesąžiningumo. Tačiau nesuvokiama – per rinkimus jie vėl balsuoja ir už politikus, susitepusius korupciniais ryšiais, t. y. kyšiais bei papirkinėjimu siekusiais asmeninės naudos. Tą akivaizdžiai parodė ir šie savivaldybių rinkimai.

– Taip, paradoksas. Bet gal taip yra dėl to, kad žmonės nepasitiki teisėsauga? Gal gaili neva nuskriaustojo? O gal atleidžia už ankščiau padarytus gerus darbus? Sunku atsakyti. Demokratija nevisiems patinka. Bet turime išmokti gerbti žmonių išreikštą valią, net jeigu ji ir nepatinka. O teisėsauga turėtų atsakingiau bei operatyviau priimti sprendimus ir nepainioti jų su politika. 

 

Jūsų konkurentas antrajame merų rinkimų ture Ramūnas Godeliauskas ne tik buvo įtartas korupciniais ryšiais, nuo nuobaudos išsisuko skubiai pasišalindamas iš tarnybos savivaldybėje, bet vėliau nubaustas už smulkią vagystę.

2014-ųjų balandį Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai krėtė Rokiškio savivaldybę. Į specialiųjų agentų akiratį patekęs tuometis Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas R. Godeliauskas buvo įtartas kyšininkavimu. Iškart po šio įvykio jis pasitraukė iš pareigų.

Buvo pradėtas tyrimas, bet vėliau prokuratūra bylą R. Godeliauskui nutraukė ir rekomendavo savivaldybei pačiai jį nubausti – taikyti valdininkui drausminę atsakomybę! Tačiau savivaldybės teisininkui R. Godeliauskui pasitraukus iš valdiškos tarnybos nebeliko pagrindo tai daryti...

2015-ųjų balandį Rokiškio apylinkės teismas dėl smulkios vagystės buvusiam Rokiškio savivaldybės skyriaus vadovui R. Godeliauskui paskyrė 86 eurų baudą.

Pasinaudodamas tarnybine padėtimi, asmeniniams tikslams valdininkas, tuo pačiu buvęs „Rokiškio vandenų“ valdybos pirmininku, naudojo valdišką bendrovės kurą. Kilus skandalui jis atlygino įmonei patirtą nuostolį.

 

Sprendimo šioje administracinėje byloje niekas neskundė ir jis įsiteisėjo.

– Kiekvienas žmogus turi turėti galimybę pasitaisyti. Aš tikiu, kad tokios pamokos žmogų atveda į doros kelią labiau nei nuslėpti nusikaltimai. 

 

Išlaikė išbandymą valdžia

 

– Jūs išlaikėte išbandymą valdžia – ant Jūsų, kaip rajono vadovo, reputacijos nekrito joks tamsus šešėlis. Kodėl, Jūsų manymu, rokiškėnai turėtų rinkti meru Jus, o ne kitą kandidatą?

– Turiu didelės vadovavimo patirties įvairiose srityse – nuo pedagogų kolektyvų iki bankininkų, nuo stambios įmonės – iki viso rajono. Žinau, kaip padaryti savivaldybės tarnautojų darbą patrauklų. Sugebėjau sutelkti rajono žmones padaryti svarbiems darbams. Juk niekas neišardys asfaltuotų kelių į Skemus, į Rokiškio kapines ir kitų. Nesugriaus baseino, renovuotos bibliotekos ar viešojo tualeto.

Tai, kas padaryta –  tik pokyčių pradžia. Reikia baigti uždengti ledo aikštę, išasfaltuoti daugiau kelių, pritraukti užsienio investicijų ir aukščiausio lygio paslaugų visose srityse. Norime pastatyti sporto salę, vaikų žaidimų aikštelių. Rajonui atnaujinti turime didelių užmojų, jiems įgyvendinti reikia dar vienos kadencijos. Padarysime tai, jei rajono gyventojai mumis pasitikės.

 

Kalbėjosi Daiva Rasimavičiūtė

 

Politinė reklama užs. nr. 0778 bus apmokėta iš Antano Vagonio Visuomeninio komiteto sąskaitos.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą