Apostilė: pasitikėkite tik profesionalais (0)

Publikuota: 2018-12-20 Kategorija: Aktualijos
Apostilė: pasitikėkite tik profesionalais

Kartais atsiduriame tokioje situacijoje, kai turimų dokumentų nepakanka. Reikia tuos dokumentus legalizuoti, jame esančius parašus patvirtinti kitais dokumentais. Tuomet dokumentai yra tvirtinami apostile. Taigi, kas ta apostilė ir kada ji būtina?

Dokumentų legalizavimas yra dvigubas dokumentų patvirtinimas tą dokumentą išdavusioje šalyje ir šalyje, kurioje jis bus pateikiamas.  Jie tvirtinami apostile, dar kitaip sakant – apostilizuojami. Tai atliekama notarų biure. Apostilė Lietuvoje išduodama dviejomis kalbomis – lietuvių ir anglų. Reikalui esant, ji gali būti verčiama į kitas kalbas. Todėl ieškodami vertimų biuro, teikite pirmenybę tiems, kurie įsikūrę netoli notaro kontoros. Toks biuras Jums užtikrins itin greitą dokumentų legalizavimo pažymą -  apostilę, notarinį  vertimo tikrumo liudijimą. Visus dokumentus, ir originalus, ir jų kopijas, apostilizuoti ir legalizuoti pareikalauja tos užsienio šalies, kurioje rengiamasi pristatyti dokumentus, institucijos.

Taigi, vertimų biure paruoštą apostilę, notaras apostilizuoja,  galutinai ją legalizuoja Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija. Kai nuvyksite pas notarą ar URM, aptarnaujantis darbuotojas pasiteiraus į kokią šalį reiks pristatyti dokumentus. Su savimi privalu turėti asmens dokumentus. Verta žinoti, jog legalizuoti galima ir kito  asmens dokumentus. Tam jokio įgaliojimo nereikia, taip pat nebūtina turėti  ir to asmens asmenybės liudijimo dokumento. Kartais taip nutinka, jog tam tikra situacija turi tik jai būdingų konkrečių niuansų ir įgaliojimas būtinas. Tuomet Jus apie tai informuos notarų biuro darbuotojai.

Turėtumėte žinoti, jog apostilizuojami notarų biure ir legalizuojami URM tik Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai. Užsienyje išduotus dokumentus galėsite apostilizuoti ir legalizuoti tos šalies diplomatinėje atstovybėje Lietuvoje.

Tvirtinami apostile ir legalizuojami  tokie dokumentai:

  • diplomai;
  • gimimo, mirties, santuokos liudijimai;
  • išduoti valstybės, savivaldybės institucijų, prokuroro, teismo sprendimus vykdančio asmens;
  • administraciniai dokumentai;
  • notariniai aktai;
  • fizinių asmenų pasirašytų dokumentų oficialūs patvirtinimai;
  • notariniai oficialių dokumentų nuorašai.

 

Tvirtinti apostile ir legalizuoti negalima religinių organizacijų išduoti dokumentų (krikšto ar santuokos sakramentas). Tą padaryti gali tik tų organizacijų įgalioti asmenys.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video