4 žingsniai, kad šventinės siuntos laiku pasiektų adresatus (0)

Publikuota: 2018-12-03 Kategorija: Aktualijos
4 žingsniai, kad šventinės siuntos laiku pasiektų adresatus

Kai oras pakvimpa mandarinais ir imbieriniais sausainiais, gatvės nušvinta lempučių girliandomis, o į pašto skyrius ima plūsti siuntos, galima oficialiai paskelbti – Kalėdų maratonas prasidėjo. Kad šventės neapkarstų dėl sugadintų, pavėlavusių, grąžintų ar nepristatytų dovanų, verta pasitikrinti, ar siuntinius siunčiate teisingai.

Lietuvos paštas, atsižvelgęs į dažniausiai siuntėjų daromas klaidas, parengė 4 taisykles, kaip teisingai siųsti daiktus paštu.

Siųskite iš anksto

„Visos pašto siuntos nuo taško A iki taško B specialiu oro, žemės arba vandens transportu keliauja per kelis užsienio logistikos centrus, kartais – net per kelis žemynus, kol pristatomos į Lietuvos pašto logistikos sandėlius Kaune arba Vilniuje. Švenčių laikotarpiu visų šalių pašto skyrius užplūsta siuntos – jų kiekis padidėja iki trijų kartų, tad natūralu, kad jas apdoroti (paskirstyti ir pristatyti gavėjui) trunka ilgiau nei įprastai, todėl rekomenduojame laiškus, atvirlaiškius ir pašto siuntinius išsiųsti kuo anksčiau. Siunčiant į užsienį, reikėtų suskubti ir siuntas į pašto skyrių atiduoti pirmomis gruodžio dienomis, o, kad siuntos adresatą laiku pasiektų Lietuvoje, tai padaryti galima iki gruodžio 15 d. Tik tokiu atveju šventiniai linkėjimai dar iki Kalėdų spės pasiekti adresatus“, – pataria Lietuvos pašto rinkodaros ir pardavimų direktorius Norbertas Žioba.

Pasak jo, pašto korespondencijos siuntų ir pašto siuntinių paslaugos neturi nustatytos tikslios pristatymo trukmės, todėl skubiam siuntimui derėtų rinktis Tarptautinio greitojo pašto paslaugą.

Korespondencijos/siuntinių apytikslė pristatymo trukmė:

  • JAV, Kanada – 5-10 dienų.
  • Rusija – 5-10 dienų (siuntos į nutolusias šalies vietas keliauja apie 3 sav.)
  • Australija – 2-3 sav.

„Dažniausios dėl išorės veiksnių atsiradusios siuntų vėlavimų priežastys – nepalankios meteorologinės sąlygos ir streikai, kurių negalima numatyti ir jiems pasiruošti. Pasaulinei pašto sąjungai priklauso 192 valstybės, taigi, dėl laikinų vėlavimų pranešimus gauname gana dažnai, tačiau dauguma atveju tiesioginės įtakos Lietuvos pašto eksporto srautams nėra, arba ji labai nedidelė. Šiuo metu svarbu žinoti, kad dėl besitęsiančio vairuotojų streiko Prancūzijoje siuntos į šią šalį ir iš jos gali vėluoti“, – sako N. Žioba.

Tvirtai supakuokite

Kadangi siunta dažnai yra transportuojama keliomis transporto priemonėmis ir jai tenka pabuvoti keliuose logistikos centruose, siuntą patariama pakuoti tam skirtoje tvirtoje pakuotėje. Laikraštinis, plonas popierius, įvairūs plastikiniai maišeliai ir kita transportavimui netinkama tara siuntinio apsaugoti negali. Labai svarbu pasirinkti tvirtą siuntos pakuotę, kad ji atlaikytų ne tik siuntoje esančių daiktų svorį, bet ir galimą išorinį slėgį.

Pasak. N. Žiobos, dužius daiktus derėtų apsaugoti papildomai, parenkant tinkamo dydžio pakuotę, tuščios kartotinės dėžės ertmės turi būti pripildytos pakavimo medžiagos, kad daiktas viduje neturėtų erdvės „blaškytis“. Kaip vidinis siuntos užpildas gali būti naudojama plėvelė su oro burbuliukais, raukšlėtasis („gofruotas“) kartonas, putplastis, popieriaus drožlės, vata, medžio drožlės ar specialios fiksuojamosios putos, įpurškiamos į ertmes tarp daikto ir vidinių siuntos dėžutės kraštų.

Siunta turi būti užklijuota tvirta lipniąja juosta, apjuosta per visą siuntos apimtį (mažiausiai trijose vietose) taip, kad transportuojama siunta neplyštų ar neatsidarytų, nepažeistų kitų siuntų.

„Lietuviai – taupūs ir išradingi, tačiau kartais tai pakiša koją. Dažnas atvejis, kai siuntimui kelis kartus naudojama ta pati pakuotė, ant kurios „prisikaupia“ ankstesnių gavėjų kontaktinė informacija ar nebeaktualūs adresai, todėl per klaidą siuntinį gali gauti ne tas asmuo, kuriam ji skirta. Skatiname visas pakuotes, kurias įmanoma, naudoti pakartotinai – svarbu nuvalyti visą pasenusią ir kurjerį suklaidinti galinčią informaciją, kad siuntinys laiku pasiektų jo laukiantį žmogų“, – sako Lietuvos pašto rinkodaros ir pardavimų direktorius N. Žioba.

Taisyklingai adresuokite

Ant siunčiamų laiškų, atvirlaiškių ir siuntų itin svarbu įskaitomai užrašyti gavėją ir tikslų jo adresą. Būtina nurodyti ne tik gavėjo vardą, pavardę, gatvę, namo ir buto numerius, bet nepamiršti parašyti ir miesto, kaimo ir (ar) savivaldybės pavadinimą bei pašto kodą. Ant pašto siuntos papildomai nurodžius gavėjo mobiliojo telefono numerį, gavėjas apie gautą ir pašte ar savitarnos siuntų terminale atsiimtiną siuntą bus informuojamas SMS žinute.

Į užsienį siunčiamą siuntą reikėtų adresuoti pagal tos šalies reikalavimus. Žinotina, kad gavėjo šalies pavadinimas turi būti užrašytas didžiosiomis spausdintinėmis raidėmis anglų arba prancūzų kalba. Taisyklingo siuntų adresavimo pavyzdžių rasite Lietuvos pašto tinklalapyje – ČIA .

Pašto siuntas registruokite ir apdrauskite

Gyventojai gali pasirinkti, ar laiškus ir siuntas siųsti paprastuoju, ar registruotuoju paštu, tačiau norint  sekti savo siuntos judėjimo kelią arba apdrausti ją nuo nelaimingų atsitikimų, rekomenduojama siuntą registruoti bei įvertinti. Registruotosios pašto siuntos statusas garantuoja, kad siunta gavėjui bus įteikta tiesiai į rankas. Su registruotosios pašto siuntos numeriu, nurodytu ant kasos kvito, siuntėjas ar gavėjas gali sekti visą siuntos judėjimo kelią Lietuvoje, o siunčiant į užsienį – siuntos judėjimo kelią iki jos išsiuntimo iš Lietuvos ir tose užsienio šalyse, kurios yra pasirašiusios PRIME susitarimą. Jeigu registruotosios siuntos pakuotė transportavimo metu pažeidžiama ar pasimeta, siuntėjas gali kreiptis į pašto operatorių ir tikėtis susigrąžinti siuntimo išlaidas.

„Siunčiamas siuntas rekomenduojame įvertini (apdrausti), ypač jei siunčiama vertingų daiktų. Priminsime, kad monetų, banknotų, čekių ar bet kokių pareikštinių vertybinių popierių, kelionės čekių, apdirbtos ar neapdirbtos platinos, aukso arba sidabro, brangakmenių, papuošalų ir kitų vertingų daiktų galima siųsti tik įvertintosiomis (apdraustosiomis) siuntomis ir tik į tas šalis, į kurias leidžiama tokių daiktų įvežti. Nerekomenduojama siųsti tabako produktų – net tose šalyse, į kurias nedraudžiama siųsti tabako gaminių, jie yra apmokestinami gana dideliais muito mokesčiais“, – pabrėžia N. Žioba.

Daugiau informacijos apie taisyklingą adresavimą, pašto kodus, tinkamą siuntos pakuotę ir pakavimą galima rasti Lietuvos pašto internetiniame tinklalapyje www.post.lt arba sužinoti paskambinus informacijos telefonu 8 700 55 400. Nuo gruodžio 10  dienos Lietuvos pašto Kontaktų centras dirba ilgiau – nuo 8 iki 20 valandos, o šeštadieniais – nuo 9 iki 16 valandos.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video